Egy váratlanul előkerült fotó tartja izgalomban Magyarország internetes közönségét. A fotó a magyar katonai tárgyaló delegációt ábrázolja, amint CSÁD vezetőivel tárgyal a magyar katonai kontingensnek az afrikai országba való bevonulásáról. A delegációnak tagja Orbán Gáspár is, aki Orbán Viktor miniszterelnök fia – de nem ez az eseményben a legérdekesebb momentum.
Tudva levő, hogy a CSÁD köztársaság tavaly tavasszal megfosztotta az USA-t az országban levő olajipari tulajdonától, az Exxon Mobile helyi leányvállalatától az ESSO Exploration and Production Chad Inc. – től, aminek „egyezményeiből, kutatási engedélyeiből, működési engedélyeiből és szénhidrogén-szállítási engedélyeiből eredő összes eszközt és minden jogot államosítottak” – írta a helyi Tchad Infos.
Az USA hiába fenyegetőzött katonai válasszal, a kormány hajthatatlan maradt, a céget azóta privatizációs eljárásba is vette.
CSÁD ezen lépése a térségben egy láncreakció szerű folyamtot indított el, A Csáddal közvetlenül határos hatalmas nyugat-afrikai állam Niger, – aki a francia idegen légiót is kizavarta az országból – valamint Mali és Burkina Faso határozottan imperialista ellenes, antiglobalista politikát folytatnak, Thomas Sankara szellemében. (Sankara az afrikai Che Guevara)
A feltünt fotó által igazolt tény, hogy CSÁD tárgyalásokat folytat a magyar kormánnyal arról, hogy annak hadserege a földjére lépjen, éppen azért talányos, mert az esetleges céljait firtatva csak abszolut ésszerűtlen magyarázatai vannak. Vagy csak innen nézve annyira ésszerűtlenek..
Az első ilyen ésszerűtlen magyarázat az, hogy a magyar seregek vissza akarják szerezni a hőn szeretett, és legyőzhetetlen USA cégeit, amiket a CSÁD Köztársaság kormánya államosított. Ebbe biztosan bele szólna a csádi hadsereg mellett a szomszédos balos országok összes kormánya is. Ebben az esetben a világbotrány borítékolva van!
A második magyarázat az, hogy a magyar zsoldos hadsereg – ami már nem „honvédség” – csádi zsoldba akar szegődni, hogy az USA katonai fenyegetéseit kivédjék, illetve megakadályozzák azok végrehajtását. Ez a hőn szeretett USA legyőzhetetlen hadseregének nyilván nem tetszene, és a NATO tagtársak is megorrolnának Magyarországra, – bár az esetleges fizettség csábító lehet: a térség tele van ritka földfémekkel, uránnal, arannyal és gyémánttal. A világbotrány szintén borítékolva van, valamint Csádban, egy arra alkalmas helyen, el lehet kezdeni egy katonai temető kialakítását a magyar seregek bevonlásával egyidőben.
A harmadik magyarázat az, hogy a magyar katonai vezetés katonai tanácsadási szolgáltatást árul a Csád Köztársaságnak, hogy ezzel teljesitse a hőn szeretett USA-val, és a legyőzhetetlen NATO-val szembeni csatlósi kötelességét. Ha ez az üzlet létre jön, azzal Magyarország megakadályozza, hogy Iráni, Jemeni – s ami még rosszabb: – orosz vagy kínai katonai tanácsadók települjenek a térségbe, és az által tovább csőkkenjen a dicsőséges Nyugat befolyási területe. Rossz hír azonban hogy az oroszok már ott vannak, így az összeütközés elkerülhetetlen lesz. Világra szóló botrány szintén borítékolva.
A negyedik magyarázat az, hogy a magyar seregek támogatást adnak a helyi erőknek, az Al-Kaida, az ISIS meg a Boko Haram nevű terror szervezetek helyi sejtjeinek felszámolásában. Csábító ajánlat, mert köztudott, hogy az USA fegyverezete fel, és képezte ki ezek elődeit, vagyis a kiképzésük NATO eredetű akár csak a magyar seregeké. A „sárkány ellen sárkányfű” elve alapján akár sikeres is lehetne ez az együttműködés a csádiakkal, csak hogy ezek a terror szervezetek az USA helyi érdekeinek letéteményesei is, akiket nem volna jó innen is kiseperni. Sőt, akár USA védelmet is kaphatnak a terroristák mint az ukrán nácik. Vagyis a magyar seregek máris a hőn szeretett USA-val és a legyőzhetetlen seregeivel találnák szemközt magukat, – mint pl a szír kormányerők sziriában – sőt a csádi megbízóikat is elárulnák az érdekükben. A nemzetközi botrány ebben az esetben is bátran boritékolható.
Az ötödik magyarázat az, hogy a magyar seregek meg fogják akadályozni a jövőben, hogy az éghajlatváltozás és a törzsi háborúk okozta nyomor elől az itteni emberek útra keljenek Európa felé. Mivel nem lehet ekkora területet és határszakaszt ilyen kis létszámú zsoldos brigáddal biztosítani, a seregek minden gyanús embert letartóztatnak majd, és ideiglenes táborba zárják, hogy a migrációban megakadályozzák őket. Nyilván, Csád nem tud milliós számú fogvatartottat ellátni élelemmel, vízzel és gyógyszerrel, ezért sok lesz a halott. AI, HRW, máris dokumentarista stábokat alakit, hogy bemutassa az újfasizmus betörését Afrikába. Az oroszok nagyon dühösekké válnak a szomszéd államban is, és feldühitik Nigert és az ECOWACS országok haderőit is. Világbotrány, és három napos magyar nemzeti gyász (az utolsó emberig elveszett zsoldos csapat miatt) borítékolható.
Már csak egyetlen kérdés maradt: ha ilyen abszurdum a magyar katonai bevonulás Csádba, akkor mi a jó francot keres ott a magyar katonai tárgyaló delegáció??