Az USA hogy Izraelt megsegítse, és a Vörös-tengeri hajóforgalmat megvédje, katonai tömböt hozott létre „Prosperity Guardian” néven, amihez az Egyesült Királyság, Kanada, Franciaország, Olaszország, Hollandia, Dánia , Norvégia és a Seychelle-szigetek jelentette be a csatlakozását. A térségben érdekelt országok közül egyedül Bahrein szállt be a misszióba, ami arra utal, hogy az arab világ továbbra sem helyesli Izrael Gázai vérontását, és eszük ágában sincs egy ilyen akcióval azt megtámogatni.
Németország váratlanul jelezte hogy hajlandó a misszióba csatlakozni, ami ez eddigi német politika teljes végleges megszűnését jelenti – ami szerint Németország nem küldhet idegen országokba német katonákat. (Scholz és Baerbock nem tudják hogy a tenger felszine is kehet egy ország területe – lehet hogy azért ez a nagy változás)
A tengeri koalíció létrehozására azért volt szükség, mert a Jemeni kormány – az atlanti tömb szerint: „a lázadó huthik” – jelezte, hogy hadba száll Izrael ellen a palesztínok támogatására. Ennek keretében több izraeli, vagy izraelbe tartó hajót megtámadott a vörös tengeren, ami miatt az Eilati kikötő forgalma 15%-ra esett vissza. A nagy pénzügyi veszteségen felül az a veszély is fenyeget, hogy Izrael nem kaphatja meg a különfée árukat, amiket csak a tengeri kereskedelmen át tud beszerezni, és ez ellátási gondokhoz vezet az országban.
Több jelentkező egyelőre nincs a tengeri misszióra, és úgy tűnik, hogy hiába udvarol az USA diplomácia az araboknak, azok nem hajlandóak szembeszállni jemeni testvéreikkel. Ám hiábavalónak látszik a misszió is, mert eddig semmiylen eredményt nem tudnak felmutatni három jemeni motorcsónak kilövésén kívül. Legalábis a kereskedelmi hajók messze elkerülik a társéget. Sőt az USA egyik hadihajója is megsérült egy jemeni légitámadásban.