Annak ellenére, hogy Oroszország egyre többször, és egyre világosabban adja tanújelét annak, hogy nem szándékozik a földdel egyenlővé tenni a majdnai náci Ukrajnát, és a legmesszebbmenőkig igyekszik betartani a nemzetközi jogot, a Nyugat propagandistái ma is agresszorként tüntetik fel az országot a híradásaikban. A konfliktussal többször is, és hosszabb formában foglalkoztam már, de álljon itt egy összefoglaló a téveszmék feloldsására, a könnyebben idézhető, és olvashatóbb tájékoztatás kedvéért.
1. A nácik és a Nyugat által megölt Ukrán jogállam helyén a Majdani náci állam, a Krimi és a Donbaszi Köztársaságok alakultak 2014-ben.
A nácik attól függetlenül, hogy nem kaptak elismerést az erőszakosan megszerzett hatalmukhoz az ország keleti – főként orosz nemzetiségű – lakosságától, amit azok a teljes elhatárolódással, az önálló köztársaságaik megalapitásával is kinyilvánítottak, a nácik a teljes volt Ukrajnát magukénak kiálltották ki, és katonai támadással akarták a köztársaságokat eltörölni, és a területüket a náci államba integrálni.
Az Orosz Államnak ebben az esemény sorban semmilyen katonai – agresszor – szerepe nem volt, amit a helyszinre vezényelt EBESZ jelentései is hitelesen igazolnak a liberális és náci propagandával szemben.
Ahogy az is tény. hogy a köztársaságok a saját erőforrásaikkal védekeztek a megszálló ukrán nácik ellen: a donbaszi lakosság minden nap a gyári műszak után önként és tömegesen vonult ki a frontra, hogy a hazáját megvédje a Nyugat által pénzelt náci agresszor betolakodóktól.2. A krimi és Donbaszi Köztársaságok népszavazással jöttek létre, – a helyi lakosság szerint is ordas hazugság hogy fegyveres erőszakkal – amiket az ENSZ Alapokmány és a Nemzetközi Szerződéses Jog emberi jogi dekrétuma alapján szuverén államoknak kell tekinteni. Ez alapján a nemzetközi jog alapján osztották fel például önálló államokra a NATO rabló támadása után Jugoszláviát. Vagyis ezzel bizonyítottan hamis és hazug az a nyugati náci állítás a donbaszi köztársaságokra, hogy azok holmi „megváltoztathatatlan határok” nemzetközi jogába ütközően léteznek. Nem beszélve az Ukrajna területi sérthetetlenségének hamis hangoztatásáról – ami csak annyiban és akkora területen létezik, ahol az erőszakos náci puccs hatalmát a lakosság legitimnek ismerte el. (Alapvető államjog) Jelenleg a náci Ukrajna szuverenitását csak a Nyugat és a Nato veszélyezteti.
3. Az orosz katonai beavatkozásra a népirtó náci megszállók ellen, a donbaszi köztársaságok területén, azok katonai védelme érdekében került sor, és zajlik jelenleg is.
Ezzel párhuzamosan megelőző csapásnak is minősül, mivel Zelenszkij – az ukrán náci állam elnöke, – 2021. március 24-i 117/2021 számú rendeletében határozott Oroszország megtámadásáról, és ehhez nagy létszámú haderőt vont össze a megszállt donbaszi köztársaságok területén, közel az orosz határhoz.
Sem a köztársaságok védelme, sem a támadó tervvel rendelkező haderő elleni megelőző támadás nem minősül a nemzetközi jogban „agressziónak” – vagyis a náci fasiszta propaganda hazudik, amikor Oroszországot agresszorozza. Annál is inkább, mert az orosz Alkotmány kizárólag védelmi célból engedi a hadsereg bevetését, vagyis katonai agresszióra az orosz elnök sem adhat utasítást. Így mind a nemzetközi joggal, mind az orosz alkotmánnyal összhangban áll Oroszország különleges katonai művelete, ami kifejezetten védelmi célt szolgál.4. A Nyugat és a NATO abszurd módon az ukrán náci intervenciós (területfoglaló) haderőt, és a mögötte álló terrorista náci államot támogatja.
Ennek jogi alátámasztására Ukrajna és több mint 30 USA csatlós ország, számos Oroszország elleni beadványt szerkesztett az ENSZ bíróságnak, hogy a katonai agressziójuknak jogalapot teremtsenek.
A beadványaikat idén januárban a bíróság mind elvetette, vagyis nem sikerült jogos alapra helyezniük a donbaszi köztársaságok és az Oroszország elleni AGRESSZIÓJUKAT.5. A 2024 áprilisi, oroszországi globális biztonsági csúcstalálkozón a Föld lakosságának 75%-át képviselő 107 ország miniszterei, katonai és biztonsági szakértői vettek részt, az ENSZ 193 tagországából. (A bolygó legszegényebb kis országai mellett a Nyugat és Ukrajna természetesen nem képviseltette magát)
A szakemberek arra a kollektív meggyőződésre jutottak az ukrajnai helyzet elemzésekor, hogy Oroszország a Nyugat állításával szemben nem indított támadó háborút Ukrajna ellen, és nem sértette meg az ENSZ Alapokmánya önvédelmi jogról szóló rendelkezéseit az önvédelmi háborúra való hivatkozással. Oroszország jelenleg önvédelmi háborőt viv a maindani Ukrajna, a NATO és a Nyugat agressziója ellen.
Ukrajna viszont támadó agressziót követett el mind Oroszország, mind az Ukrajna által 2014 óta megszállt donbaszi köztársaságok ellen, amik ellen ma már terrorista hadviselést folytat, amivel a „terrorista állam” minősítést is megalapozza.
A háború mielőbbi lezárása érdekében a Nyugatnak fel kell hagynia Ukrajna katonai támogatásával, és Ukrajnának kapitulálni kell, feltétel nélkül ki kell vonulnia az általa megszállt területekről – ahogy a nemzetközi hazudozással is fel kell hagyniuk.