Múlt héten, a szerdáról csütörtökre virradó éjszaka ukrán drónok támadták meg az Armavir radarállomást a délnyugat-oroszországi Krasznodar régióban. Az Armavir nem akármilyen radarrendszer, hanem az interkontinentális ballisztikus rakéták (ICBM) támadásainak észlelésére szolgáló orosz korai figyelmeztető rendszer fontos része.
A támadásról kiadott jelentés képeket is tartalmaz, amelyeken két sérült szerkezet látható az Armaviri bázison. A károk korlátozott jellege arra utal, hogy a radarantennáknak otthont adó szerkezetekre valóban drónok csaptak le. A jelentés továbbá leszögezi, hogy az állomás távolsága az ukrán határtól több mint 450 kilométer, ami az ukrán területről indított drónok jelentős hatótávolságára utal, persze csak akkor ha nem beszivárgott ukrán terroristák műve a támadás.
Az Armaviri bázis a várostól mindössze tizenkét kilométerre délnyugatra, az egykori Baranowski repülőtéren található az azonos nevű állomás, két korai figyelmeztető radarral az interkontinentális ballisztikus rakéták (ICBM) támadásainak észlelésére. A Voronezh-DM típusú két ultra-nagy frekvenciájú radar délnyugati és délkeleti irányban irányítja a Földközi-tenger térségét egészen Észak-Afrikáig és a Közel-Keletig. A megadott hatótáv 4200 kilométer (egyéb információk szerint több mint 6000 km).
Jelenlegi konfigurációjában az „Armavir” állomást 2013 júniusában helyezték üzembe illetve állították hadrendbe. Az eszköz az Orosz Föderáció többi régiójában található egyéb ilyen létesítményekkel együtt az orosz nukleáris biztonsági pajzs nélkülözhetetlen láncszeme.
Dmitrij Rogozin orosz szenátor, a Roszkozmosz korábbi vezetője megjegyezte, hogy az Armavir elleni támadás néhány nappal azután történt, hogy Oroszország megkezdte a taktikai nukleáris gyakorlatokat. A szenátor az Egyesült Államokat okolta a támadásért.
Ugyanezen a napon ukrajna megkísérelte megtámadni a még távolabbi Tatárföld egyik olajfinomítóját is. Ezek az incidensek megerősítik szerinte hogy „Ukrajna továbbra is modern technológiákat és taktikákat alkalmaz katonai támadó műveletek végrehajtásához. A stratégiai jelentőségű objektumok elleni támadások nemcsak anyagi károkat okoznak, hanem komoly veszélyt is jelentenek Oroszország nemzetbiztonságára nézve.
Ez a támadás messze túlmutat a hagyományos ukrajnai eszkaláló feszültségeken, ez a támadás elhomályosította az Egyesült Államok/NATO/EU minden korábbi eszkalációját Ukrajnában, és mindenekelőtt egy lépéssel közelebb vitt minket, európaiakat a termonukleáris háború küszöbéhez.”
Az un „véletlen” támadást kizárja hogy a bázis nem csak hogy nagyon messzire fekszik az ukrán határtól, de a ma éjszaka folyamán az orosz légvédelmi erők lelőttek egy felfegyverzett pilóta nélküli légijárművet Armavir felett a krasznodari területen.
Dmitrij Rogozin orosz szenátor és a Roszkozmosz korábbi vezetője úgy reagált erre a fejleményre, hogy bár a cselekményt ukrán kezek követték el, ezt a kezet Washington vezette. Valójában Washington „egy felelőtlen banditát” bérelt fel a piszkos munka elvégzésére. Rogozin ezt írta a Telegram csatornáján:
„Tehát nem csak közeledünk a szakadékhoz, hanem már a szélén vagyunk, amelyen túl, ha az ellenséget nem állítják meg ilyen akciókban, az atomhatalmak stratégiai biztonságának visszafordíthatatlan összeomlása kezdődik. Az Armavir elleni támadás elhúzódott. A németországi Schiller Intézet alapítója arra figyelmeztetett, hogy Oroszország és Kína „nem ellenségeink”, és új biztonsági és fejlesztési architektúra nélkül, amelyben minden nemzet érdekeit tiszteletben tartják. , a harmadik világháború valószínűsége csaknem 100 százalék.”
2024. május 26-án az EIR – Daily Alert értesítette előfizetőit, hogy a Schiller Intézet által megkérdezett számos nemzetközi katonai és hírszerzési szakember komoly aggodalmának adott hangot az Armavir elleni támadás és annak következményei miatt. Az alábbiakban néhány kivonat a kommentekből.
A nagy rakétaszakértő Dr. Theodore Postol, a Massachusetts Institute of Technology tudományos, technológiai és nemzetbiztonsági professzora, nukleáris fegyverek szakértője:
„Az orosz műhold alapú korai figyelmeztető rendszer nagyon korlátozott, és nem tudja kompenzálni a radar károsodása miatt keletkezett holtfoltokat. Fontosabbak az atlanti, a csendes-óceáni és az északi radar figyelmeztető folyosói, és az oroszoknak Moszkvában is vannak radarlétesítményei. A moszkvai radarberendezések csak később észlelnek fenyegetést, ami még rövidebb figyelmeztetési és döntési időhöz vezet, és így növeli a katasztrófa valószínűségét A politikai vezetést szolgáló stratégiai rakétacsapatok parancsnokai rendkívül aggódik, és nincs más választása „Szinte biztos, hogy magasabb riasztási szinten működtetik nukleáris erőiket, ami tovább növeli az olyan balesetek valószínűségét, amelyek nem kívánt globális nukleáris háborúhoz vezethetnek.”
Steven Starr, a Missouri Egyetem professzora, atomháborús szakértő:
„Az Egyesült Államok megkezdte a rakétatámadások irányítását az orosz nukleáris korai előrejelző rendszer (FWS) ellen, amely egy sor földi radarból és műholdból áll… Bármilyen ilyen támadás ezen FWS rendszerek ellen, elindíthatja az orosz nukleáris reagáló rendszert. A célzott amerikai támadás tehát hihetetlenül veszélyes. Az ATACMS és a brit Storm Shadow rakétákról sajnos hamarosan megtudhatjuk menynyire azok, mert a washingtoni, kijevi és brüsszeli őrültek elszántan kezdik a harmadik világháborút.„
Prof. Dr. Wilfried Schreiber ezredes (ret), a WeltTrends Nemzetközi Politikai Intézet tudományos főmunkatársa, Potsdam:
„Nyilvánvalóan vannak olyan erők Ukrajnában és a NATO-ban is, amelyek készek vállalni a NATO és Oroszország közötti közvetlen katonai konfrontáció kockázatát. A német politikusoknak azt tanácsolják, hogy vegyék komolyan az új világháborúra vonatkozó orosz figyelmeztetéseket, és tegyék ezt annak érdekében, hogy Nem lépik át az utolsó határvonalat Európa szívében elhelyezkedő modern ipari államként Németország nem képes háborúzni egy nagy európai konfliktusban – még ha nem is használnak atomfegyvert, a német politikusoknak mindent meg kell tenniük a növekvő haderő leállításáért konfrontációt, hogy a konfliktus diplomáciai megoldásán dolgozzanak.”
Richard Black nyugalmazott ezredes, volt virginiai szenátor:
„Ez a minta folytatása, a NATO-erők felismerik, hogy elveszítik a háborút Ukrajnában, és megtörik a gyenge védelmi vonalakat, de a NATO válasza az eszkaláció. Ez nem véletlenül történik, hanem szándékosan. Nem ez az első támadás.
Az orosz nukleáris triádról az ideológusok azt látják, hogy a világuk összeomlik, miután felvonják a szivárványos zászlót a konzervatív országok fölé, és azok mostantól örök háborúkat vívnak. De Oroszország nem fog válaszolni, tehát egyik lépés követi a másikat, amíg az egyik taposóaknára nem ütközik, és a harmadik világháborúban találjuk magunkat… Putyin nagyon elégedett azzal, hogy a Nyugat megtagadja a fizikai valóságot. „
Dominique Delawarde tábornok, francia hírszerzési szakértő:
„Elvárom, hogy az amerikai hadsereg ésszerűbben és tudatosabban viselkedjen, mint a polgári vezetők létfontosságú helyzetben.”
Graham Fuller, volt diplomata, CIA-tiszt és a Nemzeti Hírszerző Tanács alelnöke:
„Ez nyilvánvalóan nem lett volna lehetséges az Egyesült Államok teljes támogatása nélkül. Addig nem tudok megfelelően kommentálni, amíg többet nem tudok, de nyilvánvalóan eszkalálódik, és ki fogom vizsgálni.”
Prof. Richard Sakwa, az orosz és európai politika emeritus professzora a Kenti Egyetemen (Egyesült Királyság); nemzetközileg elismert szerző Oroszországról és Ukrajnáról:
„A futópad egyre gyorsabban forog, különösen azután, amit Blinken Ukrajnának mondott: „Bármit csinálhatsz a rakétáinkkal.” Ez azt mutatja, hogy az amerikai vezetés mennyire felelőtlen. A Nyugat vereséggel néz szembe Ukrajnában, és ezért tovább eszkalálódik, hogy elkerülje a vereséget.
Az EIR információs szolgálat a „STRATÉGIAI HÁBORÚ VESZÉLY” című későbbi elemzésében írja:
„Az ukrán csapatok folytatják agresszív hadjáratukat az orosz területen lévő stratégiailag fontos célpontok ellen. Célpontjuk ezúttal a Rakétatámadás-figyelmeztető rendszer (SPRN) Voronezh-DM stratégiai nagy hatótávolságú radarállomása volt Armavirban.”
„Nyilvánvaló, hogy Ukrajna nem önállóan cselekszik, hanem a hírszerzést és technikai segítséget nyújtó nyugati partnerek támogatásával. Az Ukrajnát támogató nyugati országok valójában részt vesznek a konfliktus eszkalációjában azáltal, hogy technológiai és hírszerzési információkat szolgáltatnak az orosz célpontok elleni támadásokhoz. Ez a támogatás hozzájárul az ellenségeskedés folytatódásához és a válság elmélyítéséhez, ami aláássa a konfliktus békés megoldására irányuló erőfeszítéseket.”
„Tekintettel Washington mélyreható részvételére ebben a fegyveres konfliktusban, és Amerika totális ellenőrzése alatt Kijev katonai tervezése felett, okkal elvethető az az állítás, hogy az Egyesült Államok nem tudott Ukrajnának az orosz rakétavédelmi rendszer megtámadására irányuló terveiről.
Washington teljes mértékben felelős lesz a katonai vereségek sorozata miatt kétségbeesett ukrán vezetés jövőbeli bűnei miatt is, amelyekkel már nemcsak a nukleáris szakadék felé közeledünk, hanem már a szélén vagyunk, amelyen túllépünk az ilyen akciók miatt, és az atomhatalmak stratégiai biztonságának visszafordíthatatlan összeomlása következik be. „
A szomszédom ajándékozza el a bútorait mert árulja a házát.
El akar pucolni családostól az EU-ból.
Túlzás