Ma megválasztotta az Európai Parlament a Bizottság elnökét. Eszerint Ursula v. d. Leyen újabb 5 évig bitorolhatja a Bizottság elnöki székét, és az Unió vagyonát.
Ursula v. d. Leyen doktori disszertációt plagizáló korrupt német védelmi miniszterből lett az Európai Bizottság elnöke, ahova az EU örökké a háttérbe húzódó valódi rendszer urai javasolták, hogy a németországi felelősségre vonást a kékvérű korrupt banya elkerülhesse. A miniszterelnökök tanácsa teljesen tisztában volt Leyen múltjával, azonban ők sem állhattak ellent a rendszerurak akaratának: jelölték, majd a velejéig korrupt és felettébb ostoba parlamenti képviselők szavazással szentesítették is a pozícióját.
Leyen elnöki munkássága egy nevetséges bejelentéssel kezdődött: be akarta perelni Oroszországot mert az Angela Merkelék által kezdeményezett orosz ellenes gazdasági háború 300 milliárd Euró kárt okozott az Uniónak (már az sem az oroszokat sújtotta!) A világ diplomáciai szakemberei könnyezve röhögtek egy hétig, és azóta sem sikerült az Unió diplomatáinak komolyságába vetett hitüket visszaszerezni.
Leyen – mint szorgalmas korrupt idióta – a körei tanácsára, „az oroszországtól való függetlenedés” jegyében „liberalizálta” a földgáz piacot, ami már a bejelentésekor halálra lett ítélve. A liberalizáció arról szólt, hogy a Szibériából Európába vezető szállító vezeték európai végpontján, egyszerre és egy időben, több kereskedő is vételezhet gázt. A terv amellett hogy fizikai képtelenség volt, súlyos morális és jogi problémát is felvetett, mert az egyszerre, egy időben, ugyanazon a végponton, ugyanazon a beszerzési áron vételező kereskedők a gázt különböző árakon és változó haszonnal akarták tovább adni.
A gázkereskedést ráadásul bevezették a tózsdére, ami azt eredméyezte hogy Leyen barátai (és tanácsadói) hatalmas profitokat tehettek zsebre. Viszont úgy megemelkedett a gáz tőzsdei ára, hogy sok vállalkozás szinte azonnal lehúzta a rolót.
Ráadásul Leyen a tagállamokkal felmondatta azokat a tartós gázszállítási szerződéseket, amiket az oroszokakl kötöttek, s azok ad-hoc szállítást nem voltak hajlandóak teljesíteni. Így óriási energia hiány lépett fel, ami nem csak az EU iparát, hanem a lakosságát is óriási terhekkel sújtotta.
Az EU ipara azóta is hanyatlik – stratégiai cégek vándorolnak el – ami szoros összefüggésben áll az energia hiánnyal is.
Azonban Leyen itt nem állt meg a dúlásban. A Covid járvány Idején Leyen egy személyben döntött egy az EU és a Pfizer cég közötti sokmilliárdos szerződésről, ami rendkívül hátrányosan érintett minden Uniós tagállamot. Ráadásul a szerződést titkosította, és senki nem ismerhette meg a részleteit. A titkosítás mellett az is gyanút keltett, hogy a Bizottság egészségügyi biztosa Stella Kyriakides családi számláján ismeretlen helyről és forrásból hirtelen megjelent 4 millió Euró. Mivel Kyriakides korábban bizonyitottan üzleti kapcsolatban állt a Pfizer céggel, és részt vett a Pfizer üzlettel kapcsolatos döntéshozásban, a hivatali korrupció teljesen nyilvánvalóvá vált.
Azonban az állandóan a jogállamiságról papoló Európai Parlament és ügyészség ekkor nem lépett semmit, pedig ma már a Pfizer akár összesen 100 milliárd Dollár kártérítést is követelhet az Uniós tagállamoktól a Leyen által aláírt szerződés alapján.
Persze ez a száz milliárd dolláros károkozás eltörpül az energia piac és ellátás szétverésével okozott ezer – vagy több ezer – milliárdos kár mellett, azonban demokratikus, a jog talaján álló szervezetben ennek mindenképp személyi következményeinek kellett volna lennie. Hogy miért nem lett felelőssége vonás, azt némiképp magyarázza az EU képviselők szellemi és erkölcsi silánysága, valamint az a tény, hogy utóbb kiderült: a képviselők legalább 10 %-a érintett valamilyen ordas korrupciós gaztettben, amitől az Európai Parlament inkább egy bűnbarlangra, mintsem törvényhozó testületre hasonlít.
Ursula v d Leyen nemrég kampányt kezdett az újraválasztásáért. Ennek részben az az oka, hogy tudható volt, hogy a közigazgatási bíróság elmarasztalja a Pfizer ügyben tett korrupt lépéseiért, ami egy bűnvádi eljárás alapja is lehet. Az ítélet meg is született, Leyen tényszerűen manipulálta az iratokat (csalt a közpénzeket érintő ügyben ami bűntett)
Másrészt Leyen szereti a hatalmat. Az Unió császárnőjének képzeli magát, és úgy is viselkedik: nem érdekli hogy a döntéseibe hány alattvaló nyomorodik bele. Az ő kétes múltjával ekkora hatalmat szerezni nem szokványos dolog, de a tettei hátterében álló személyisége nyilván halálig ragaszkodni fog a totális uralomhoz – aminek természetét nemrég a Koppenhágai beszédében már körvonalazta (totális cenzúra, az ellenségeivel szimpatizálók terrorizálása).
Az Európai Parlament – a világ legnagyobb bűntanyája – a fentiek teljes tudatában ma megszavazta Leyen uralkodását további 5 évre. Nincsenek szavak..