A fogalmi definíciók szerint a „patrióta” egy a hazáját szerető személy, aki saját népéért, országáért lelkesen dolgozik, és országa társadalmi jólétét, műveltségét, kultúráját emeli. Például Gróf Széchenyi István nagy patriótaként sok fontos kezdeményezéssel növelte a magyar társadalom értékeit. De említhetünk művészeket is, Erkel Ferenctől József Attilán át Petőfiig, akik a magyar társadalom hazafias érzelmeit megalapozó legmeghatározóbb alkotásaikat hagyták ránk.
Ma már viszont a patriotizmus szót láthatóan bárki bármire felhasználhatja – akár népbutitásra is, ami szöges ellentétben áll a patriota fogalomnak megfeleltethető cselekvéssel.
Ennek jegyében Déri Stefi és Mező Gábor középszerű újságírók a patriotizmus mögé bújva terjesztenek tudománytalan, sok esetben rágalom szintű pletykákat és hazugságokat a néhai és mai közéleti személyekről, és ennek a népbutításnak a közösségi médiában a „Patrióta” címet adják. Annak ellenére persze, hogy ez a stílus és irány a virtigli atlanti liberálisok (értsd: gyarmatositók, illetve azok hazaáruló kollaboránsai) mindennel és mindekivel összeférhetetlen szellemiségének, és lelkületének nyilvános kiteregetése.
Ezzel a jelenleg atlanti liberális polkorrekt magánszámukkal azonban belépnek a tipikus europaerek közé, akik nemcsak hogy nem hazafiak, de már nem is az ezeréves kultúrát közvetítő magasan művelt hölgyek és urak társasága, hanem a félanalfabéta, hazudós média – idióták, az utóbbi évtizedekben egybeverődött nemzetközi bűnözők, a legócskább, kivénhedt fasiszták, és a náluk is mégaljasabb világot zaklató gazemberek gátlástalan mocskos és perverz galerije.
Ehelyett Mező talán jobban tette volna, ha marad a senkit se érdeklő sportcikkeinél, Déri meg szabás-varrás rovatot vezethetne, hiszen ahhoz is legalább úgy ért mint a magyar történelemhez, de legalább sokkal kevesebb társadalmi kárt okozna vele.
S ha el is fogadjuk azt, hogy erről az izzadság nélküli pénzkeresetről nem könnyű lemondani, azért morálisan mindenképpen elvárható, hogy legalább ne a patriotizmus nevében terjesszenek megosztó,- ezért társadalomellenes – halandzsákat a néhai és mai művészekről, és közéleti szereplőkről. Ez esetben talán de megfelelnek majd a patriota személyiség jegyeinek, amitől egyszer majd azzá is válhatnak.
Ha már nem késő.