■ A Hamász szerdán folytatta a rakéták, köztük a legnagyobb hatótávolságú rakéták kilövését az északi Haifa város környékén, és kiterjesztette célpontjait Izrael legdélibb városára, Eilatra. Északon a Hezbollah rakétákat lőtt ki polgári és katonai célpontokra egyaránt. Az IDF tüzérségi tűzzel vágott vissza.
■ Haszan Naszrallah, a Hezbollah főnöke Libanonban találkozott a Palesztin Iszlám Dzsihád vezetőjével, Ziad Nahleh-vel és a Hamász politikai irodájának helyettes vezetőjével, Száleh al-Arourival. Állítólag megvitatták, hogyan kellene „ellenállási tengelyüknek” fellépnie, hogy „igazi győzelmet” érjen el Gázában.
■ Tzachi Hanegbi izraeli nemzetbiztonsági tanácsadó „döntő fontosságúnak” nevezte Katar erőfeszítéseit a Hamász által túszul ejtett izraeliek kiszabadítására. Katar miniszterelnöke reményét fejezte ki, hogy a túszok „hamarosan” szabadon bocsátása terén sikerül áttörést elérni. Hanegbi Katarról szóló dicséretét élesen bírálta Naftali Bennett volt miniszterelnök, aki szerint Doha kulcsfontosságú mentora és finanszírozója a Hamásznak, és Katar célja a „Hamász megmentése”.
■ Izrael beleegyezett abba, hogy az Egyesült Államok nyomása közepette visszatartja a gázai szárazföldi inváziót – írja a Wall Street Journal – mindaddig, amíg az amerikai erők jobban meg nem erősítik védelmüket a Közel-Keleten. Az iráni harcosok az elmúlt héten több mint egy tucat csapást mértek az Egyesült Államok és a koalíciós erők ellen Irakban és Szíriában.
■ Az Egyesült Államok azt tervezi, hogy teljes vaskupola készletét – beleértve az amerikai hadsereg tulajdonában lévő két üteget és több mint 300 elfogót – Izraelbe küldi a Hamász támadást követő katonai segítségnyújtás részeként – mondta egy amerikai forrás a Haaretznek.
■ II. Abdullah jordán király azt mondta a vendég francia elnöknek, Emmanuel Macronnak, hogy a gázai háború befejezése sürgető szükségszerűség, és figyelmeztetett, hogy az alternatíva egy „robbanás” a térségben.
■ A Hamász által ellenőrzött gázai egészségügyi minisztérium szerint a háború kezdete óta 6546 palesztint öltek meg Gázában.
■ Gázában a negyedik 20 segélyszállító teherautóból álló konvoj Egyiptomból átkelt Gázába. Az UNRWA kijelentette, hogy menedékhelyeik négyszer kisebbek a szükséges kapacitásuknál, és sokan aludtak az utcákon. Sissi egyiptomi elnök azt mondta, hogy a gázaiak Egyiptomba költöztetése „rendkívül veszélyes lenne”.
■ Az IDF és a Shin Bet bejelentette, hogy megölték a Hamász északi Khan Yunis zászlóaljának parancsnokát, valamint csapást mértek több száz Hamász katonai és kormányzati célpontra.
■ Az IDF és a Shin Bet bejelentette, hogy letartóztattak 58 Hamász-ügynököt szerda éjszaka. Jeninben az izraeli hadsereg drónja lecsapott egy izraeli erőket támadó egységre. A ciszjordániai palesztin egészségügyi minisztérium jelentése szerint hat palesztin vesztette életét az izraeli erőkkel vívott összecsapásokban az éjszaka folyamán.
■ Recep Tayyip Erdogan török elnök kijelentette a parlamentben, hogy a Hamasz nem terrorszervezet, hanem egy „felszabadító csoport, amely a földje védelméért harcol”, és „lelki betegségnek” nevezte Izrael légicsapásait. Izrael „teljes szívvel” visszautasította Erdogan megjegyzéseit.
■ Antonio Guterres ENSZ-főtitkárt az izraeli kormány bírálta, miután kijelentette, hogy a Hamász támadásai „nem légüres térben történtek”. Izrael külügyminisztere nyomást gyakorolt az izraeli túszok családjára, hogy mondják le a vele tervezett találkozójukat.