A Fatah-2-vel Ali Khamenei iráni vezető bemutatta a hiperszonikus iráni rakéták legújabb fejlesztését. Scott Ritter volt amerikai hírszerzési elemző és ENSZ- fegyverzet ellenőr úgy látja, ez egyértelmű üzenet Izrael és az Egyesült Államok számára: „Irán ezzel jelzi, hogy most olyan fegyvere van, amelyet egyetlen légvédelmi rendszer sem tud lelőni.”
Az USA viszont nagyon le van maradva a saját hiperszonikus rakétáinak fejlesztésében. Míg Oroszország, Kína, Észak-Korea és Irán jelentős előrehaladást ért el az új típusú, hiperszónikus támadó rakéták fejlesztésével és gyártásával. addig az amerikai Dark Eagle kísérleti projekt jelentős problémákkal küzd. Scott Ritter egyenesen így fogalmaz:
„A védelmi iparunk eredendően korrupt és nem hatékony rendszer, mert csak az a célja, hogy minél több pénzt keressen. Az Egyesült Államokban mindenekelőtti a profit, a véren nyert profit a cél.”
Az iráni rakétaprogram az USA átfogó szankcióinak ideje alatt ment végbe, ami figyelmeztető jel kellett volna hogy legyen az USA-nak, de például az Európai Uniónak is, amikor a még fejlettebb és még nagyobb Oroszország ellen kezdett szankció háborút a proxy (katonai) mellett. De a liberálisok általában nem rettennek meg a kudarctól, sőt ugyanazt a cselekvést erőltetik újra meg újra, csak más eredményt várva.
De mindenek előtt a jelenlegi helyzetben az izraeli apartheid az, aminek a leggyorsabban kell levonni a megfelelő konzekvenciát, mert Irán habár nem határos Izraellel, de a köztük lévő távolság átrepülése sokkal rövidebb időt vesz igénybe az iráni hiperszónikus rakétáknak mint amennyi idő alatt a híres izraeli vaskupola kezelője riadóztatni tudná a légvédelmet.
Ha ehhez hozzátesszük azt a korábbi információt, hogy több mint 3 millió önkéntes jelentkezett Iránban egy Izrael elleni „végső” háborúra, akkor be kell látnunk, hogy Izraelre már nem a Hamas ósdi Kalasnyikovokkal lövöldöző harcosai a veszélyesek, hanem Irán, ami újabban az Arab világ vezetőjének posztjára tör.
Ugyanakkor ez halálos fenyegetés az USA-nak is, ami nem titkoltan Izraellel tartja sakkban az arab világot, hogy az olajkereskedelem felett uralmat gyakoroljon. Ha Izraelt elnyomja az arab világ (bízzunk benne hogy ez az elnyomás nem az emberek megsemmisítést jelenti) azzal az USA regionális hatalmának, és politikai, katonai befolyási képességének is vége van. Az pedig Kína és Oroszország világhatalmi megerősödése, az uralmuk globális kiterjedése felé fordítja az események sorát.
Azonban ebből az aspektusból nézve már nem csak az USA és Izrael érezheti magát súlyosan fenyegetve, hanem a komplett Atlanti tömb is, ami eddig az USA világhatalmi pozíciójában bízva bánt meglehetősen gyarmatosító stílusban a tömbön kívüli, illetve a tömbben lévő, de gyengébb országokkal.
A helyzet pedig az iráni rakéták nélkül is nagyon bonyolult. Izrael folytatni akarja népírtást Gázában, Biden provokálja Kínát, és kijelentette hogy nem mond le a világuralmi pozíciójáról, egy hónap múlva bővül a BRICS, ami tovább szűkíti az amerikai befolyást az olaj,- és gáz kereskedelemben – egyszóval tele lett a bolygó puskaporos hordókkal, amik bármikor felrobbanhatnak.
Már csak remélni lehet, hogy a rakéták az indító állásokban maradnak.