A BRICS+ nemzetek közös munkájukkal megmutatták, hogy a multipolaritás működhet, a köztük lévő különbségek ellenére. Ezt sikerült elérni, miközben azok, akik ragaszkodnak és igazodnak a homogenitás érvényesítésére irányuló egypólusú erőfeszítésekhez, csaponganak a változó nemzetközi politikai gazdaságtan valósága közepette.
A globális CoVID-19 világjárvány és a vakcina-apartheid megmutatta a világnak, hogy a világ ügyeiben jelenleg uralkodó hegemón erőket csak a saját érdekeik érdeklik, és hogy transznacionális vállalataik jövedelmezőségének érdeke felülmúlja az emberek életének megmentését.
Jelenleg a gyakorlatban is népirtásnak lehetünk tanúi, mivel az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi kormánya nem tartja be sem a Közgyűlés, sem a Biztonsági Tanács nyugat-ázsiai és különösen a palesztinai konfliktusokról szóló határozatait.
A halálos áldozatok számának növekedésével és a bizonytalanság növekedésével nem mondhatjuk, hogy továbbra is az Egyesült Nemzetek Szervezete vagyunk.
A BRICS+ országok közül sok vezető szerepet játszik a katasztrófa fenntartható megoldásának keresésében, vagy legalábbis a pusztítás megállításában.
A BRICS+ tagok közül néhányan jelentős mértékben hozzájárultak a globális kormányzás egyes intézményeinek reformjához, sőt átalakításához. Az intézményi apparátusok jelenlegi tömbje, mint például a Világbank, a Nemzetközi Valutaalap, a Kereskedelmi Világszervezet és az Egyesült Nemzetek Szervezetének különböző szervezetei már időskori státuszt kaptak, ahogy túllépik a 65 éves küszöböt. A kontinentális és regionális eltérések ellenére a világ népességének medián életkora a becslések szerint kevesebb, mint a fele, vagyis körülbelül 30,7 év. Afrikában az átlagéletkor 18,8 év. Ennek a szakadéknak a felszámolása és a nemzedékek közötti munka lehetővé tétele a BRICS+ országokban jelentősen megnöveli a multipolaritás megszilárdításának lehetőségeit, és lehetővé teszi mindenki számára a jobb jövő felé vezető utat.
Összefoglalva, bár fontos kritikusnak maradni, és olyan perspektívákat kialakítani, amelyek elutasítják azt, ami nem szolgálja kollektív érdekeinket, az is feltétlenül szükséges, hogy megszilárdítsuk nézeteinket arról, hogy mit is akarunk valójában az új világrendtől.
Ahelyett, hogy pusztán a kollektív Nyugat ellen állna, a BRICS+ jelentősen profitál az új, többpólusú világrend víziójának megfogalmazásából. Egy jobb világ megvalósítása mindenki számára a BRICS+ hatáskörébe tartozik, és az egyesületet alkotó emberek és intézmények erőfeszítései és kezdeményezései révén épül fel.
A szűk közgazdaságtan túllépése és a társadalom, a kultúra és a kormányzás tágabb területeivel való metszés egyre szükségesebbé válik, ahogy a jelenlegi hegemón berendezkedések meginganak és kudarcot vallanak. Faj-lényünk szintjén elért sikerünk lehetővé tette számunkra, hogy 8 milliárd ember fölé terjeszkedjünk. Ezt leginkább a tanulás és a tudás generációk közötti átadása révén kialakított képességeink és képességeink kiaknázása vezérelte.
A BRICS+-nak szembe kell néznie minden olyan erőfeszítéssel, amely a globális tudásközösség megragadására, bezárására és kisajátítására törekszik a kevesek kizárólagos javára. Az egymástól és az egymásról való tanulásnak kell bizonyulnia a legjobb stratégiánknak a rugalmasság terén, gondolatokban és tettekben egyaránt: hozzájárulva a mai világ rendszerekben uralkodó különféle polikrízisek megoldásához.