Ez a bejegyzés egy átirat Mike Adamsnak, a Brighton.com alapítójának a Dimitrij Orlovval, az Összeomlás öt szakasza című könyv szerzőjével készített riportjáról..
Mike Adams: Orlov elemzése arról szól, hogy mi történik geopolitikailag, gazdaságilag és iparilag a nyugati országokban, szemben azzal, hogy mi történik Oroszországgal. Az interjuban arról beszél, hogyan működik az összeomlás, összeomlásról, ami valójában folyamatban van a Nyugaton, hogyan fog kinézni, milyen jelek vannak az út során, és hová ér. Hogy a Nyugat miért egyedülállóan érzékenyebb és törékenyebb az összeomlásra, mint mondjuk a volt Szovjetunió.
Dmitrij Orlov: Nagyszerű veled lenni. Köszönöm, hogy meghívtál az előadásodba.
Mike Adams: Nos, köszönöm, hogy csatlakoztál hozzánk, és hogy úgy alakitottad az időbeosztásodat, hogy ezt meg tudjuk tenni, mivel jelenleg Oroszországban élsz. Megkérdezhetem, hol laksz Oroszországban? Vidéki vagy városi? Mi a beállítás?
Dmitrij Orlov: Városi. Szentpéterváron vagyok, amely Oroszország második legnagyobb városa, 5 millió lakossal. És én pont a közepén lakom.
Mike Adams: Hú, oké. Szóval, hogy egy kicsit megalapozzam a közönségünk hátterét, remélem, mindent jól írtam az iizeni kis beharangozóban, de mesélne egy kicsit az Amerikában töltött időről? Mi a tanulmányi területe és a szakterülete? És egy kicsit a történetedről, kérlek.
Dmitrij Orlov: A szüleimmel érkeztem az Egyesült Államokba. 12 éves voltam akkor. Középiskolát és főiskolát, egyetemet és posztgraduális iskolát végeztem az Egyesült Államokban. Sokféle iparágban dolgoztam, csak sokféle tapasztalattal, majd nagyjából körülbelül 40 éves koromban úgy döntöttem, hogy felhagyok a vállalati karrierrel, Azóta pedig könyveket írok, blogolok, és sok helyen szerepelek. Régen kaptam meghívást konferenciákra is. Amikor az Egyesült Államok összeomlásának gondolata, akárcsak korábban a Szovjetunióé felmerült, vicces volt, ezért amolyan vendégelőadó voltam különböző helyszíneken. De aztán amikor komolyra fordult, már kevésbé lett vicces. És azt hiszem, az üzenetem már nem volt vicces, és ezért többé nem hívtak meg. De folytatom a blogírást. És most, hogy a dolgok nem mennek túl jól az Egyesült Államokban, és van családom stb, úgy döntöttem, hogy visszaköltözöm Oroszországba, ahol boldogok, stabilak és virágzók a körülmények.
Mike Adams: Nincsenek erőszakos bűnözők és kábítószer-tűk, akik az aluljárókat az utak alatt Szentpéterváron? Mert ezt szeretjük Amerikában. Ez az amerikai kultúra része.
Dmitrij Orlov: Igen, az. És egy ötmilliós város központjában van egy 15 éves unokahúgom, aki nagyon csinos, aki körülbelül hetente egyszer meglátogat minket esténként, és utána egyedül sétál haza. És ez teljesen normális, teljesen biztonságos hely.
Mike Adams: Igen, ez nem lenne biztonságos Amerika egyik városában sem. És valójában Amerika legtöbb kék városában át kellett lépnie az emberi ürüléken a járdákon, hogy hazajusson. De megint csak ilyenné vált Amerika.Annyira éles látónak tűnt, amit mondtál arról, hogy a Nyugat, a Nyugat kultúrája hogyan vált a materializmus és a kényelem kultúrájává. És mint ilyen, a kultúra nincs felkészülve semmiféle összeomlásra vagy nehézségekre. Ki tudnád bontani ezt a témát, és összehasonlítani a Szovjetunió 1991-es összeomlását a Nyugat összeomlásával, ami most zajlik? És mik a kulturális különbségek? Mit jelent ez a lakosság számára?
Dmitrij Orlov: Nos, Oroszország a túlélésről szól. Az oroszok olyan éghajlaton élnek, amelyet a legtöbb nemzet nem is gondolna. Sok oroszországi régióban az átlagos januári hőmérséklet mínusz 20, mínusz 40 Fahrenheit fok körül van. És ez túl hideg sok ember számára. Az oroszországi mezőgazdaság néha jó, néha szörnyű. Vannak sikertelen betakarítások, amelyek viszonylag rendszeresen előfordulnak. Általánosságban elmondható, hogy ez egy olyan hely, ahol sok erőforrás van, de ezek meglehetősen szétszórtak, és a távolságok teljesen hatalmasak. Tehát mindezt figyelembe véve ez nem az a hely, ahol az emberek egymás segítése nélkül túlélhetnek. Oroszországban pedig kötelező a segítség, nem utasíthatod el azt, akinek segítségre van szüksége. Nem hagyhatsz embereket az utcán. Nem hagyhatod figyelmen kívül azokat az embereket, akik éhesek, akiket megbántottak vagy bármi hasonló. Ez egyszerűen nem része a közegnek… Míg az Egyesült Államok valóban olyan hely, ahová az emberek pénzt keresni mentek. És még mindig oda járnak pénzt keresni. Ha nem lenne lehetőség pénzt keresni az Egyesült Államokban, nagyon sokan elmennének. És valójában ezeknek az elvándorlásoknak egy része már meg is történik. Az egyetemet végzettek közül sokan, akik korábban az Egyesült Államokban találtak munkát a diploma megszerzése után, most bárhová visszatérnek, főleg Kínába, Koreába, Tajvanba, ahol az otthona van, ahol jobb a munkalehetőség, jobbak az életlehetőségek. Tehát az Egyesült Államok valóban törékeny abban az értelemben, hogy virágzó gazdaságra van szüksége a túléléshez. Míg Oroszország túléli, bármi történjék is, még ha nincs is gazdaság, az emberek akkor is megtalálják a módját, hogy eltartsák egymást.
Mike Adams: Ez rendkívüli, mert összeomlás esetén a központosított ellátási láncok már nem működnek hatékonyan, vagy néha egyáltalán nem működnek. És azt hiszem, annak, amit mondasz, egy része az, hogy Oroszországban a kultúra az, hogy legyen egy hálózat, egy redundáns hálózat, amelyen keresztül beszerezheti a túléléshez szükséges árukat vagy szolgáltatásokat. Míg Amerikában az olyan nagy boltok, mint a Home Depot és a Best Buy hiper-kommercializálásának modellje eltüntette a helyi kisvállalkozásokat, amelyek korábban a redundáns rendszerek helyi hálózatát biztosították. Ez tisztességes kijelentése annak, amit mondasz?
Dmitrij Orlov:Nos, igen, a másik dolog az, hogy az orosz kormány valójában elég jól támogatja az embereket. És az egyik jellemző minta, hogy ha a magánvállalkozás nem szolgál közjót, akkor államosítják. És ez történelmileg megtörtént különböző rossz helyzetekben, amelyekbe az ország került. És bizonyos mértékig ez történik most is, amikor kiderült, hogy a külföldi cégek nem szolgálják az orosz nép köz javát, és államosítják őket. Hogy legyen ez a tartalék, hogy a közigazgatás átveszi a magánvállalkozásokat, és gondoskodik arról, hogy az embereket enni, ruházatot, elhelyezést, oktatást kapjanak, és az összes többit. És ennek nagy részét mindenképpen a kormány kezeli. És tudod, hogy az évek során sokan kérdezték tőlem, hogy tényleg azt akarod, hogy a kormány megtegye ezeket a dolgokat, mert a kormány annyira rosszul működik? És a válaszom az, hogy nem az amerikai kormány, Isten ments. De az orosz kormány valahogy megoldja. Egyetlen kormány sem tökéletes, de az orosz kormány ténylegesen elvégzi a munkát az idő nagy részében.
Mike Adams: Tudod, nagyon sok területet érdekes veled együtt átbeszélni, de ezek egyike az a tény, hogy Nyugaton ez a nagy hazugság, amit generációk óta tanítanak mindannyiunknak, hogy a Nyugat felsőbbrendű, mert szabadpiaci kapitalizmussal, szabadpiaci innovációval és ötletekkel foglalkozik. Miközben mindig azt tanították, hogy a volt Szovjetunió, ó, ez alapvetően tervezett, lényegében ellenőrzött gazdaságok, amelyek nem működnek, és ezért bukott meg, és ezért bukik ma is. Nos, de most itt, mint texasi, körülnézek, és az első, hogy a szabad piac nem működhet ebben az országban az inkompetens, korrupt kormányzati szabályozás és a büntető akciók miatt, amelyek szelektíven célozzák meg azokat a vállalkozásokat, amelyek például felszólalnak. a jelenlegi hatalmon lévő rezsim ellen. Tehát nincs szabad piac, vannak nyertesek és vesztesek, akiket a szövetségi kormány választ ki. Tehát az a nagy hazugság is lelepleződik, hogy ha körülnézünk a mai Amerika társadalmában, ahogy az imént a városokról beszéltünk, a városok összeomlanak, hajléktalanok, sátorvárosok, nyomorékok bukkannak fel mindenhol, hatalmas infláció, erőszak a városban. embereket dobtak az utcára fel a vonatokra és a metró rendszerekre New Yorkban és más városokban. Szóval Dimitri ezért olyan kulcsfontosságú az üzeneted. A nagy hazugság a saját szemünkre omlik össze itt Amerikában. Mit szólsz ehhez?
Dmitrij Orlov: Nos, nem ez az első alkalom. Úgy értem, ha az amerikai őslakosokat kérdezed, eléggé megtizedelték őket, folyamatos kampány folyik, hogy nagyjából megöljék őket. Ha megnézzük, mi történt a nagy gazdasági világválság idején, és azt megelőzően, a polgárháború után, akkor semmi színlelés nem volt az emberek életben tartására. A nagy gazdasági világválság után, miközben a búzát elégették, és a tejet a folyókba öntötték, az emberek éheztek, és nem tettek erőfeszítéseket, hogy fenntartsák vagy életben tartsák őket. Alapvetően Amerika nem olyan hely, ahol gondoskodnak az emberekről. Amerika egy olyan hely, ahol gondot fordítanak a tulajdonra, és a tulajdon mondjuk a megfelelő embereké.. A régi világ osztály társadalmának szerkezetét örökölte. Tehát alapvetően az arisztokrácia, ahelyett, hogy ma is különféle címereket és jelvényeket mutatna fel a rangjára, csak dollárjelek vannak a neve mellett, milliomosok és milliárdosok stb. De ez ugyanaz. Alapvetően ez az ország, ez nem egy ország, ez egy vidéki klub. A tulajdonosai javára létezik, nem pedig a benne lakó emberek javára.
Mike Adams: Abszolút, jól megfogalmazva. Nos, te jól ismert vagy Az összeomlás öt szakasza című könyvedről. Én is megvettem itt az Amazonon. Ez az összeomlás öt szakaszának túlélő eszközkészlete. És van itt néhány más könyv is, például az Összeomlás újragondolása és így tovább, és megvettem ezeket a könyveket, de még nem olvastam őket, mint mondtam. De röviden elmondanád nekünk, mit gondolsz, hol tart az Amerikai Egyesült Államok az összeomlás öt szakaszában? És mi ez az öt szakasz röviden?
Dmitrij Orlov: Nos, nagyon röviden, az öt szakasz a pénzügyi összeomlás, a kereskedelmi, a politikai, a kulturális, a társadalmi és a kulturális összeomlás. És ebben a sorrendben, gondoltam, de az Egyesült Államokban nem ebben a sorrendben fordulnak elő. Tehát a pénzügyi összeomlás valójában utoljára fog bekövetkezni, amiatt, hogy az amerikai dollárt többé-kevésbé fegyverként használják más nemzetek ellen. Az Egyesült Államok valóban hosszú ideig képes kitartani egy csődhelyzetben. És senki sem tudja megjósolni, mikor válik tragikussá a vége. Tehát valójában kiüresítheti iparágait. A politikai rendszere lehet egy teljes zűrzavar, egy korrupt rendszer, amelynek élén olyan személy áll, akinek az agya nem működik. És társadalmilag és kulturálisan az összeomlás nagyjából lefutott tény. Ha meg szeretné nézni a társadalmi összeomlást, látogasson el a közeli nyomornegyedbe. És a kulturális összeomlás, nos, nem kell mást tenned, mint bekapcsolni a tévét, nézni egy darabig, és rájönni, hogy tényleg van kultúra, kivéve a kereskedelmi kultúrát. Szóval, ha nem akarod megvenni, akkor nincs kultúra. A kultúrának pedig olyannak kell lennie, ami fenntartja az embereket, és amit ők maguk generálnak. És ez itt csak egy csomagolt termék.
Mike Adams: Igen, jól van megfogalmazva, és látjuk a TikTok-videókban vagy akár a Twitter X-en is, mindig láthatja ezeket a videó-pillanatképeket arról, hogy mi történik Amerika-szerte. És ez a bizarr kombinációja az emberek közötti erőszakos tombolásoknak, kombinálva az uralkodó osztály durva alkalmatlanságával és történelmi tudatlanságával. És ez az, ami engem amerikaiként annyira zavar. Úgy értem, szeretem azt a koncepciót, amelyre Amerika alapították. Tisztelem Amerika alapító atyáit, és hiszek a szabadságban. Úgy értem, elég hiszékeny vagyok ahhoz, hogy még mindig higgyek az Alkotmányban és a Bill of Rights-ban. még mindig hiszek benne. De senki más nem dönti el, hogy ki van hatalmon, igaz? És hülyék. Ráadásul a hozzá nem értés mértéke elképesztő, amikor hallom például, hogy a kongresszus egyik tagja a texasi Houston képviselőjeként azt mondja, hogy azért nem kolonizáltuk a Holdat, mert a hold gázokból áll. És azt mondja, hogy a Nap felszíne szinte túl forró ahhoz, hogy élni tudjon rajta, és ehhez hasonló dolgok. És ott van egy másik kongresszusi képviselő, aki attól tartott, hogy ha túl sok csapatot helyezünk Guam szigetére, az felborulhat. És ezek az emberek, akik minket képviselnek, idióták. Ötödik osztályos természettudományos vagy ötödik osztályos matematikából, földrajzból semmit nem tudtak átadni. Te oroszként hogy látod ezt, mi a véleményed? Úgy értem, az orosz kormányban is vannak ilyen idióták, vagy csak nálunk? Úgy értem, mit gondolsz erről?
Dmitrij Orlov: Nem, Oroszországban elég gyorsan kidobják őket a hivatalból. Létezik egy orosz képlet, ami a bizalomvesztés, és ennyi kell ahhoz, hogy valakit kirúgjanak a hivatalából. Tehát, ha egy regionális kormányzó elveszti Putyin bizalmát, ő elmegy, és másnap új kinevezett lesz a székében, aki aztán indulhat a választásokon a következő alkalommal, amikor sor kerül a választásra. Tehát ez nem az a hely, ahol az emberek jóformán valamilyen felső csoportból származhatnak, és ott maradhatnak abban a pozícióban, hogy mindenkit megőrjítsenek, mert van egy politikai gépezet, amivel újraválasztják őket. Ez egyszerűen nem lehetséges Oroszországban. Egyszerűen nem történik meg. Szóval ez egy egészen más rendszer. Oroszországban is van egy hagyomány, hogy valami fontosat meg kell tenni, mielőtt valaki a politikába lép. Valójában jónak kell lenned valamiben. Hagyományosan mérnöki vonalon, mert ez egy nagyon technikai kultúra. Így a műszaki szakemberek sokkal könnyebben emelkednek a csúcsra, mint az ügyvédek és a pénzügyi típusok és más semmittevő szimbólummanipulátorok. Valójában tudnod kell, hogyan kell működésbe hozni a dolgokat, mielőtt megmondanád az embereknek, hogy mit tegyenek, ez egy meglehetősen tipikus dolog.
Mike Adams: Úgy értem, nagyon örülök, hogy ezt hallom. És arról is beszéltem már, hogy van egy kongresszusi tagunk, aki nagyon intelligens. Thomas Massie képviselőnek hívják. Azt hiszem, Kentuckyból származik. És ő egy feltaláló. Szabadalmai vannak, mérnök. És éleseszű, igaz? De ez a kivétel a szabály alól. De beszéljünk arról az eredményről, hogy az orosz emberek technikailag nagyon fejlettek, és ahogy a haditechnikát nézik. Tehát sokszor rámutattam arra, hogy Oroszország miként jár élen a hiperszonikus fegyverek fejlesztésében és tényleges bevetésében. Oroszország megújította a drón technológiát, és önálló, mesterséges intelligencia által vezérelt szárazföldi harcjárműveken is dolgozik, amelyeket már legalább egy kicsit bemutattak. Valamint az elektromágneses hadviselési képességek és a légvédelmi rendszereik. Úgy gondolom, hogy ezeken a területeken Oroszország vezet a világban. És mégis, Nyugaton az a felébredt kultúra hódít, ahol az ember ébrenlétért kap munkát. Tehát, ha lila haja van, orrkarikája van, és transznemű, akkor azt a munkát kapod, mint az a fickó, aki ténylegesen el tudja végezni a mérnöki munkát, de őt kidobják az állásból. És ezért dőlnek le hídjaink és hiperszonikus rakétáink, amelyek nem működnek, és minden szétesik Amerikában. Ez, te úgy látod, ahogy én látom? Vagy más észrevételeid vagy nézeteid vannak ezzel kapcsolatban?
Dmitrij Orlov: Nos, valójában Amerikában ez egy kicsit árnyaltabb. Tehát az ebédcsalóknak, a menedzser osztálynak, nekik kell az orrkarika, a festett haj, a műtétileg eltávolított vagy rögzített nemi szerv, és bármi más. Ez most követelmény, azt hiszem, az érdekes szexuális élet valamiféle követelmény minden ilyen pozícióhoz. Az ilyen emberekre van kvóta. De ha olyan emberekről van szó, akiknek ténylegesen el kell végezniük a munkát, akkor tulajdonképpen rendben van fehér srácokat felvenni, de nem tudják, hogyan kezeljék ezeket a fehér srácokat. Nem értjük azt a tényt, hogy ha valakinek az a dolga, hogy mindent tudjon valami nagyon őrült widgetről, aminek csak egy alkalmazása van, de amely nélkül nem tud működni egy fegyverrendszer, akkor garantálnia kell ezeknek az embereknek az élethosszig tartó foglalkoztatást, mert nem fektetnek be több tíz évet az életükből ennek a widgetnek a tanulmányozásába. És ez megtörtént az Egyesült Államokban. Voltak olyan emberek, akik alapvetően életfogytiglani börtönbüntetést töltöttek ipari vagy mérnöki állásokban. De most azt csinálják, hogy jóváhagynak valami fegyver programot, aztán lám, arra számítanak, hogy hozzáértő mérnökök spontán módon bukkannak fel. Fiatalnak kell lenniük, és legalább 10 éves tapasztalattal kell rendelkezniük, és nem lehettek idősebbek 40 évnél, mert ennyi idősen túl drágul az egészségbiztosítás nekik és családjuknak, és nem dolgoznak. annyira, mert idősebbek. És így az egész szétesik, mert senki sem tudja, mi történik. Szóval, tudod, az Egyesült Államok megpróbált valamiféle hiperszonikus fegyverrendszert kidolgozni. Nem emlékszem a kód nevére vagy ilyesmire. De először repült egy repülőgépen, és nem jött le. Csak úgy leszálltak, hogy másodszor is felcsatolták, és a motor nem indult, és leesett. Aztán ez csak így megy tovább. Szóval, amiben jók, az a PowerPoint bemutatók, a dolgok 3D-s modelljei, az ebédek, az összejövetelek, ahol embereket repítenek az ország minden részéből, hogy locsogjanak egymással, és megvitassák a fegyver programokat. De nem annyira, ha a tényleges fegyver fejlesztéséről van szó. Ezt valahogy figyelmen kívül hagyják. Aztán amikor eljön az említett fegyver fejlesztésének ideje, kiderül, hogy még ha ki is találnak valamit, az legalább 10-szer drágább lesz, mintha az oroszok vagy a kínaiak elkészítenék. Sokkal törékenyebb, sokkal karbantartás igényesebb és sokkal nehezebben kezelhető. Mindezek a dolgok általában így működnek.
Mike Adams: És ezek kritikus pontok, amikor a nemzetek ipari termelési képességeiről beszélünk, és arról, hogy Oroszország hol tud gyártani egy 152 vagy 155 milliméteres tüzérségi gránátot körülbelül 600 dollárért, de a Nyugat erre körülbelül 6000 dollárt költ. És a Nyugat nem tud túl sokat adni az imént említett okok miatt. Ez kulcsfontosságú, de szeretem, amit mondtál arról, hogy Nyugaton szeretnek embereket repülni, találkozókat tartani, és munkaebédeket is rendezni. Sok ilyen dologra kaptam meghívást. Az emberek szeretnek összejönni és nagy ötletekről beszélni. ez mindig időpocsékolás. És bocsánat a nyelvemért, de azon gondolkodtam, hogy csinálok egy podcastot US The Empire of Bullshit, mert minden csak Bullshitt. És elegem van belőle. Olyan srác vagyok, aki elintézi a dolgokat. Valójában egy AI nagy nyelvi modell projektet építek. Számítógépes szervereink vannak. Saját Python kódot írtunk. A szólásszabadság nyelvi modelljeit építjük, amelyeket a Brighteon.ai webhelyünkön ingyenesen átadunk mindenkinek, aki meg akarja nézni. De tudod, Dmitrij, az egyetlen ok, amiért ez megtörténik, az az, hogy csak én hozom meg a döntéseket. Nincsenek befektetők. Nincs konszenzus. Nincs csoport. Én csinálom ezt a szart. És te, például, én idegen vagyok ebben az országban, mert mindenhol csak a bikák kultúrája van. Mindenki csak beszélgetni, brosúrákat akar tartani, marketinget és ötletbörzéket csinálni, és már senki sem dolgozik. És mondhatod, hogy csalódott vagyok emiatt, de én ezt látom. Senki sem akar dolgozni ebben az országban. Meglep, hogy ezt hallod?
Dmitrij Orlov: Nos, amit munkának neveznek, az valójában valamiféle társadalmi tevékenység. És ha nincs társadalmi tevékenység, akkor az emberek nem érzik magukat biztonságban. Nem érzik jól magukat, szorongásos rohamokat kapnak. És csak általában, használhatatlanná és kellemetlenné válnak velük foglalkozni. Tehát simogatni kell az amerikaiakat, hogy egyáltalán bármire rávehesd őket. Korábban egy vállalatnál dolgoztam, ahol egy fejlesztői csapatot vezettem, főleg nagy alkalmazásokhoz írtam adatbáziskódot. És azt tapasztaltam, hogy a századforduló táján lehetetlenné vált, hogy az emberek felelősséget érezzenek bármiért is. Tehát nem igazán mondhattad, hogy ha feliratkoztál az X-re, és elrontottad, akkor kudarcot vallottál, és nem próbálkozhatsz újra. Teljesen mást kell csinálnod a változás érdekében. Ez egyszerűen lehetetlen, mert ez a személy, akiről azt mondtad, hogy kudarcot vallott, most megsérült. Nagyon költséges tanácsadásra lesz szükség ahhoz, hogy az illető újra online legyen, stb., és ez egy ideig így is volt. Tehát nem igazán történik semmiféle visszajelzés vagy fegyelem a kudarcokkal, a munka minőségével és hasonlókkal kapcsolatban, de az emberek alapvetően elkezdték megúszni a kudarcot.
Mike Adams: Nos, jól megfogalmazva. Az emberek kezdték megúszni a kudarcot. És azt mondanám, hogy az azóta eltelt két évtizedben, az általad említett időszakban, sokkal rosszabb lett. Amerikában a neurológiai törékenység kultúrája él. És nagyon érdekelnek az ezzel kapcsolatos megjegyzéseid, és különösen, ha szembeállítod azzal, látod ezt egyáltalán Oroszországban? Mert látod, a feleségem például tajvani, és Tajvanon éltem, mielőtt elég sokat beszéltem volna mandarin kínaiul. És amikor az 1980-as években Tajvanon jártam, Tajvan az iparosok nagyon szigorú, szorgalmas országa volt, akik hajlandóak voltak dolgozni és innovatívak voltak. Úgy értem, ezért szeretem a tajvaniakat. De ma egyfajta nyugati felébredt kultúrát exportáltak Tajvanra. Aztán Tajvan egyre inkább hasonlít Amerikára, ahol most ez a hiper-privilegizált hozzáállás működik. Ó, nem kellene dolgoznunk, fogyasztók vagyunk, nem termelők. És most már Tajvanon mindenféle LMBT-téma, és tudod, ápolók és transzneműek. Tehát ugyanabba az irányba megy, mint Amerika, de ez csak a Nyugat fertőző kulturális vírusa, vagy ez megtörténik Oroszországban is ?
Dmitrij Orlov: Ez egy fertőző nyugati kulturális vírus, amelyet bizonyos mértékig blokkoltak Oroszországban. Nem teljesen, azt mondanám, de az LMBT-t nem nevezném mozgalomnak. Ez inkább egy szervezet, nem kormányzati szervezet, nemzetközi. Ezt Oroszországban meglehetősen sikeresen blokkolták. A fiatalok internet használatával történő korrumpálására irányuló különféle erőfeszítéseket többnyire bizonyos mértékig blokkolták, de nem teljesen. Néhány lépés még folyamatban van. Például a YouTube továbbra is aktív Oroszországban, mert azt hiszem, az oroszoknak fontosabb dolguk van, mint a YouTube-nak. De vannak olyan emberek a YouTube-on, akik fizetést kapnak ezektől a transznacionális entitásoktól, amelyek megrontják a történelmet, alapvetően egy ál-oktatási kontextusban jelenítik meg a világ és az orosz történelem korrupt változatát egy bizonyos napirendet szem előtt tartva. És ez elég alattomos, és még nem foglalkoztak vele. Az is probléma, hogy sok orosz oktatási anyagot elrontottak a különböző nyugati támogatások, azzal az ötlettel, hogy alapvetően lebutítsák az orosz lakosságot. Azért hogy ha alapvetően mindannyian, egy gáz- vagy olajszivattyún dolgoznak majd exportra, akkor majd mind az import termékek fogyasztói lesznek. Ez volt a terv. Ez a terv kudarcot vallott, de még mindig megvan a nagyon-nagyon rossz tankönyvnek és oktatási anyagnak az öröksége, és ezeket a dolgokat még meg kell tisztítani, csak ez egy csomó munka. Olyan ez, mint az istállók takarítása. Óvatosan szét kell szedni az abszolút baromságot, hogy rájöjjünk, hol a szar, és ki kell vágni, és talán hasznos dolgokat kell hagyni, és ezt ott kell tennünk, ahol még a matematikai szövegeket is beszennyezték mindenféle hülyeséggel és szeméttel.
Mike Adams: Érdekes hallani, mert persze ez a helyzet szélsőséges Nyugaton, ahol a gyerekkönyvtárak és az iskolák is be vannak szennyezve ötödikeseknek szóló meleg szexuális útmutatókkal és hasonlókkal. Van ez a probléma a liberális városokban, de természetesen ott van a lakosság tömeges lebutítása, és most Amerikában is van ez a mozgalom, és ez az egyetemeken is, ahol ma már pusztán a teljesítmény alapján minősítés. kiváltó eseményt, és így nem csak az osztályzati irányelveket hígítják fel jelentősen: ha a kérdések 50%-át rosszul válaszolja meg, sok amerikai egyetemen most C-t kap F helyett. Egyes helyeken csak leesnek. Összességében besorolunk, és az eredmény az, hogy az amerikai egyetemekről és iskolákból egy olyan embercsoport jön ki, akik nagyjából munkaképtelenek azok számára akiknek a cégei sok embert foglalkoztatnak, és alig találnak valakit, aki tudja az alapvető matematikát, még kevésbé logikát vagy észszerűséget vagy bármi hasonlót. Úgy értem, az amerikai oktatási rendszert teljesen megtizedelték, helyreállíthatatlanok, hacsak nem változik valami drámai módon. Milyen rossz itt, Dmitrij. Nem tudom, tudtad-e, de rossz.
Dmitrij Orlov: Volt egy időszak Oroszországban, amikor hasonló dolgok zajlottak, és sokan mentek, és szereztek diplomát közgazdaságból, pénzügyből és jogból, és most olcsó importált kínai szemetet árulnak a tartományi városok szabadtéri piacain. Mert mennyire volt hasznos az oktatásuk. Ezt az egész oktatási paradigmát a nyugati hatások és az ezekért az oktatási anyagokért fizetett nyugati támogatások ihlették, ezért ez egy kicsit elveszett generáció. Ezek az emberek, ha gyerekeik vannak, mit adhatnak át a gyerekeiknek, ha a saját oktatásuk ilyen rossz volt, és az eredmény is ilyen rossz? Szóval lehet, hogy itt is van még egy elveszett nemzedék, de a helyzet már javítás alatt áll.
Mike Adams: Hú, hadd kapcsoljak sebességet, és tegyek fel egy másik kérdést, és elnézést, ha ez tompán hangzik, de nem fogjuk vissza, ez nem cenzúrázott csatorna. Szeretném megkérdezni tőled, hogy véleményed szerint az orosz nép tisztában van-e a Nyugat valódi céljaival, és azzal, hogy a Nyugat célja Oroszország gazdasági elszigetelése és meggyengítése, aljas eszközökkel megpróbálva felkelést indítani és megdönteni Putyint, és beállítani egy nyugati bábot Oroszország élére, hogy a Nyugat kitermelhesse Oroszország természeti erőforrásait, mert ez egy olyan modell, amit a Nyugat sok más országgal megtett már a világ minden táján? Köztudott Oroszországban, hogy a Nyugat erre törekszik?
Dmitrij Orlov: Ez az üzenet Oroszországban. Ez olyasvalami, amiről nap mint nap részletesen beszélnek, boncolgatnak és elemzik az országos televízió.
Mike Adams: Hú. Oké.
Dmitry Orlov: És a népszerű és kevésbé népszerű blogokon stb. Mindenféle nagyon intelligens helyzetelemzést találhat. A probléma az, hogy nagyon könnyű megrontani azoknak a fiataloknak az elméjét, akik nincsenek igazán felkészítve arra, hogy vitatják azokat az üzeneteket, amelyeket hatalommal rendelkező emberek, tekintélyes alakok erőszakkal kényszerítenek rájuk. És ami az 1990-es években történt, az az, hogy sok erőfeszítést tettek a szovjet rendszer teljes hiteltelenítésére. Ezek egy része megérdemelt volt, mások pedig teljesen méltatlanok. Például a szovjet űrprogram kiváló volt és marad. Az atomenergia-program kiváló volt és marad. Hosszan sorolhatnám a kiváló szovjet dolgokat, amelyek ma már oroszok, és még mindig kiválóak. De volt egy időszak, amikor mindezt hiteltelenítették, és azt mondták az embereknek, hogy Nyugaton minden jó, Oroszországgal kapcsolatban pedig minden rossz, és Oroszországnak olyanná kell válnia, mint a Nyugat, és egyszerűen fel kell adnia a saját cuccainak gyártását, és mindent importálnia kellett. csak exportáljon olajat, gázt, nikkelt és még néhány dolgot, és élje túl. És sok ember elméjét beszennyezte ez az ideológia, és valójában nincs mód arra, hogy gyorsan és hatékonyan mentesítsék őket a szennyezéstől. Ez olyan, mintha meginál egy csésze teát vagy valami ilyesmit, és közben beleteszel egy teáskanál lótrágyát a csészébe, és belekevered. Nos, hogyan lehet visszahozni a lótrágyát? Mert meg akarod inni a teát. Nincs rá mód, tudod. Elölről kell kezdeni. Tehát a fiatalabb generáció sokkal inkább azok közé tartozik, akik most iskolába járnak vagy általános iskolába járnak, sokkal inkább képesek átvenni azt az üzenetet, hogy Oroszországnak világszerte vannak barátai. A világ többsége Oroszország oldalán áll, vagy legalábbis semleges, és Oroszországnak vannak ellenségei is. És ezek nem csak Oroszország ellenségei. Ezek a bolygó nagy részének ellenségei. Az egész világ beteg Amerikától, tudod. És nem csak Oroszország. És így ez az üzenet elsüllyed, és mintegy lefelé sodródik a generációk tekintetében. Tehát az idős emberek, akik a Szovjetunió idején nőttek fel, és valójában most már értik, mi történik, és talán mindvégig megértették. Szóval ők könnyen értik. És a fiatalok, az iskolás gyerekek is könnyen. De ott van a közepén a szellemi fogyatékos emberek szürke tömege, akik valahogy felszívták ezt a nyugati liberális dogmát, és nincs mód kihozni őket belőle.
Mike Adams: Nos, azt hiszem, azt képzelem, hogy a helyzet drámaian meg fog változni, ahogy a Nyugat összeomlása valóban felgyorsul, mert egyre nehezebb lesz azzal érvelni, hogy a nyugati modell működik, amikor a városok összeomlásban vannak. . A bűnözés mindenütt jelen van. Úgy értem, Kaliforniában minden producer, aki csak tud, elmenekülni Kaliforniából, a menekülése folyamatban van vagy már elmenekült, és Kalifornia emiatt hatalmas költségvetési hiánnyal néz szembe. És ez mindenhol megtörténik. Az amerikaiak kiköltöznek a kék államokból a vörös államokba, így a városok összeomlását fogjuk látni. De úgy értem, a dollár értékének összeomlása globálisan is. Szóval, térjünk rá. Beszéljünk az energiáról és a valutáról, valamint a BRICS-országok valutáiról. Tudom, hogy beszéltél erről, de Oroszország ajándéka a világnak és különösen Nyugat-Európának az volt, hogy Oroszország hajlandó volt megfizethető energiát, tiszta energiát exportálni földgáz formájában Németország ipari gazdaságának meghajtására. Amerika jött, felrobbantotta az Északi Áramlatot, a csővezetékeket, bizonyítva, hogy Amerika terrorcselekményekben vesz részt a polgári infrastruktúra elpusztítására, és bebizonyítja, hogy Amerika Németország ellensége. Nem mintha Oroszország Németország ellensége lenne, hanem Amerika Németország ellensége. Németország ma azért szenved, mert Amerika felrobbantotta energiaforrását, ami a Gazprom volt, igaz? És ezzel együtt Amerika felfegyverzi a dollárt, ahogy mondtad, elvágja Oroszországot a SWIFT rendszertől. Ennek eredményeként azonban Amerika elszigeteli saját valutáját globálisan, miközben más nemzetek 300 milliárd dollárnyi orosz vagyon ellopását tapasztalják, amelyeket jelenleg többnyire európai bankok tartanak, lefoglaltak és elloptak Oroszországból. A világ összes többi országa ezt nézi, és azt mondja: miért akarnánk valaha dollárt vagy eurót vásárolni? Miért akarnánk egyáltalán amerikai vagy nyugati bankokkal üzletelni? Tehát energia és valuta. Tudsz beszélni erről a két dologról, Dmitrij?
Dmitrij Orlov: Nos, igen, ez egy óriási tévedés volt az Egyesült Államok részéről. Az ötlet az volt, hogy ha az Egyesült Államok átveszi Ukrajnát és olyan csúnyán ráveszi az ukránokat, hogy Oroszországnak be kell avatkoznia, hogy alapvetően megvédje Ukrajnában élő, milliós nagyságrendű állampolgárai életét és biztonságát, akkor az ürügy arra, hogy szankciókat vezessenek be Oroszországgal szemben, ami tönkretenné az orosz gazdaságot, megrogyasztaná Oroszországot, és az orosz polgárság fellázadására és Vlagyimir Putyin megdöntésére késztetné, lehetővé téve az amerikaiak számára, hogy egy hajlékonyabb diktátort állítsanak be a megválasztott elnök helyére, aki aztán ettől kezdve Amerika árajánlatot tesz, és remélhetőleg lehetővé teszi Oroszország feldarabolását sok kis jelentéktelen tehetetlen országra. Ez a terv csúnyán megbukott, mert az amerikaiak félreértették ezt az alapvető dolgot, vagyis azt, hogy Oroszország két dologgal tartotta növekedésben a globális gazdaságot. Először is úgy, hogy sok-sok energiát exportálunk Nyugatra elfogadható áron. Másodszor pedig azzal, hogy a folyamat során szerzett pénz nagy részét Nyugatra exportálta, és Nyugaton fekteti be.
Mike Adams: Így van. Úgy van.
Dmitrij Orlov: És így, amikor ez a két dolog megszűnt, teljes értetlenség támadt, hogy ó, istenem, mit csináltunk? Elvágtuk magunkat az olcsó energiaforrásunktól, így most iparilag nem vagyunk versenyképesek, és most pénzhiányban vagyunk. Mert még ha Oroszország volt is az energia és a pénz, az energia és a vagyon mentőöve, és exportálja vagyonát, a Nyugat gazdaságilag alig vette át az uralmat, talán egy-két százalékos megtérülést produkált a befektetéseken, míg az orosz iparban tipikus megtérülés. 20 vagy 30 százalékos beruházás nem ismeretlen. Tehát alapvetően a Nyugat teljesen elzárta magát attól az országtól, amely táplálta és fenntartotta. És lám, az orosz gazdaság gyorsabban növekszik, mint a világátlag, és nagyon jól áll, az orosz gazdaság egyes részei pedig csak ugrásszerűen növekszenek. Oroszország már nem exportál túl sok nyersanyagot, mert rájött, hogy ezeket termékekké tudja feldolgozni, és sokkal több pénzért exportálni tudja, ami viszont sok német és amerikai üzletet leállít, mert már nem szükségesek. Tehát óriási számítási tévedés volt, megdöbbentően hatalmas tévedés, alapvetően nagy győzelmet adva Oroszországnak, és rengeteg területet és sok oroszul beszélő állampolgárt. Tehát dióhéjban tényleg ez az, ami az elmúlt évtizedben történt.
Mike Adams: Ez, a dollár fegyverré tétele és Oroszországot a nyugati pénzügyi rendszerektől való elszigetelésére tett kísérletek, ahogy az imént mondtad, arra késztette Oroszországot, hogy az energiaeladásokból származó vagyonát elvigye, és azt belföldön fektesse be, és azt a pénzt befelé fordítsa. . És ebből a hazai befektetésből Oroszország még az elmúlt két évben is jelentősen növelni tudta hazai ipari kibocsátását, különösen a katonai kibocsátást oly módon, hogy amellett eltörpül az összes nyugat-európai nemzet összesített kibocsátása, és bizonyos esetekben , még az Egyesült Államokkal együttvéve is. Míg az Egyesült Államok a kiszervezést választotta, az Egyesült Államok a globalizmusra és haditengerészetére támaszkodott a globális tengeri útvonalak védelmében annak érdekében, hogy az olcsó árukat hatékonyan és gyorsan vigyék át pontról pontra az óceánokon. Ez a modell most összeomlik. Valójában, miközben ezt az interjút készítjük, Dmitrij, Joe Biden éppen most jelentette be, azt hiszem, több tízmilliárd dolláros új vámokat Kínára. Kínát túlzott kibocsátással vagy túlzott termeléssel vádolják, vagy minek nevezik. Ez az új nyugati kifejezés. Túl sok mindent csinálsz, Kína. Hogy mersz? Hogy merészelsz árukat gyártani? Nézd, Dmitrij, erről beszélek. Ez az, ami engem őrületbe ejt. Amerikaiként, és sajnálom, hogy ennyi időt veszek igénybe. Rátérek a kérdésemre, de amerikaiként csak egyenlő feltételek mellett szeretnék versenyezni a világgal. Termelni akarok, innovációt, ötletet, kreativitást, szabadalmakat akarok. Egyenlő feltételek mellett élhetek együtt egy világban oroszokkal vagy kínaiakkal, koreaiakkal, irániakkal vagy bárkivel. Ha csak békés kereskedelmet és ötleteket folytatunk, mindannyian hasznot húzhatunk. De én egy olyan országban élek, amelyet háborút szító, pszichopata őrültek vezetnek, akik nem hisznek az egyenlő feltételekben. Zaklatni akarják a világot. Ennek eredményeként a saját nyakukat vágják le, és kivéreztetik az országot. Ezt látom megtörténni. Azt hiszem, ebben nem volt direkt kérdésem, de mi a véleményed?
Dmitrij Orlov: Nos, úgy látom, ez is megtörténik. És azt hiszem, tudod, a ló már rég elhagyta az istállót, és nincs mód arra, hogy elkapják, és visszavezessék. Alapvetően az Egyesült Államok mindent beletett a pénzügyekbe és abba a modellbe, hogy a világon bárhol készítsenek dolgokat, ahol olcsón elkészíthető anélkül, hogy észrevennénk, hogy ezek a hatások, ezek a gazdaságok hamis gazdaságok és átmenetiek. Alapvetően saját termelő népességgel, képzett, termelő ipari munkásokkal kell rendelkezni, különben nem lesz iparosodott az ország. Lesznek benne sátorvárosaid. Összeomló infrastruktúrája lesz. Képtelen lesz fenntartani azt az infrastruktúrát, amely ezért összeomlik, ezért az ország is össze fog omlani. És így az amerikaiak most olyan helyzetben találják magukat, hogy például Baltimore-ban tudtok egy hídról, aminek a cseréje valószínűleg három hétig tartana a kínaiaknak, vagy akárkinek. De nagyjából csak arról beszélnek, hogy tegyenek valamit, és találjanak valakit, aki képes rá. Az Army Corps of Engineers azt mondta, hogy ők erre nem képesek, így most veszteségesek, és nem találnak Baltimore-ban olyan vállalkozót, aki elvégezné az ilyen bonyolultságú munkát. A kínaiak továbbra is három hét vagy egy hónap alatt végeznék el. Tehát ez történik az Egyesült Államokban, és mert volt az az elképzelés, hogy más kis emberek fogják elvégezni helyettünk az összes piszkos munkát, ők pedig csak a pénzzel gazdálkodnak, és csak a Wall Street lesz, és csak a nagyok, a befektetési bankok és az összes többi. Képzeld el felülről lefelé. De ez most leállt, mert ehhez képzett és produktív népességgel kell rendelkezni, vagy nincs iparosodott ország.
Mike Adams: Így van. Úgy van. És nincs fenntartható gazdaságod, ha csak pénzt nyomtatsz, inflációt exportálsz és a világ javait fogyasztod. Ez egy ideig működhet, nem sokáig. Még egy-két kérdés.
Dmitrij Orlov: A másik dolog az, hogy a politikai osztály jelenleg nagyon függ attól, hogy a választási politikája, a választási kiállása miatt úgy tesznek, mintha egyoldalú szankciókkal sértődnének a világ többi részével szemben, amik az ENSZ szerint illegálisak. Csak az ENSZ Biztonsági Tanácsának van joga szankciókat és különféle vámokat kivetni, amelyek sértik az Egyesült Államok által kötött megállapodásokat, a Kereskedelmi Világszervezet megállapodásait. Az USA viszont alapvetően egy nagyon rossz játékos, nagyon rossz fiú abból a szempontból, hogy hogyan viszonyul a világ többi részéhez. És mindez, és különösen az a tény, hogy az Egyesült Államok szövetségi adóssága, az államadósság visszafizethetetlen, és egy szikla felé tart, ahol az országnak pénzt kell felvennie, hogy kifizesse a fennálló adósság kamatait, és még azt a pénzt sem tudja elkölteni, amelyet a törvény kötelez, például társadalombiztosításra. Szóval ebbe az irányba tart. De ami a legfontosabb, sokan látják, hogy az amerikai dollár és a kincstárak befektetésként mérgezőek. És minél gyorsabban megszabadulnak tőlük az országok, és ehelyett aranyat halmoznak fel, annál jobb lesz nekik, amikor eljön a végső összeomlás. Már egy ideje mondogatom, hogy eljön a pillanat. És eljön ez a pillanat.
Mike Adams: Jól fogalmazva. Hadd emlékeztessem olvasóinkat a könyveidre. Az összeomlás öt szakasza az, amiről talán a legismertebb. Vannak más könyveid is, az Összeomlás újra feltalálása, A szovjet tapasztalat és az amerikai kilátások stb. És a webhelye a Boosty.to/ClubOrlov címen található, ha az emberek meg akarják nézni Önt ott. És már majdnem lejárt az időnk, hogy találkozzunk. Elnézést kérek, hogy ennyit szellőztettem itt. De ez vicces, mert az, hogy részt veszel a műsoromban, annyira felüdítő számomra, hogy van egy nézőpontom a belföldön látott dolgokon kívül, ahol a legtöbb ember, akivel kapcsolatba kerülök, annyira agymosott az amerikai propagandától, hogy nem láthatja. Mintha mélytengeri búvárkodnának egy iszapos tóban, és nem látnának semmit, ami geopolitikailag történik. Tehát felüdülést jelent, ha rajtad van. Hadd tegyem fel ezt az egy kérdést.Szerinted az orosz nép megérti-e, hogy az amerikai nép általában, nem az uralkodó osztály, hanem a nép, nem akar háborút Oroszországgal? Nem táplálnak gyűlöletet az oroszok iránt. Csak kereskedni és üzletet akarnak folytatni oroszokkal, sőt kulturális tapasztalataikat a világ számos nemzetével szeretnének megosztani. Értik ezt Oroszországban, vagy az orosz emberek azt hiszik, hogy minden amerikai gyűlöli őket, és meg akarja ölni őket, vagy valami hasonló?
Dmitrij Orlov: Nos, mindegyikből egy kicsit. Szerintem az orosz lakosság nagy része bizonyos mértékig apolitikus. Szóval igen, Putyinra szavaznak, mert ez egy dolog. Putyint mindenki szereti. Mindenki Putyinra szavaz, ilyesmi. De ami a nemzetközi politikába való mélyebbre ásást illeti, sokan egyáltalán nem teszik ezt. Sok ember számára Amerika olyan egzotikus és olyan távoli. Tudod, Oroszország egy olyan ország, amelyet sok-sok szomszédos ország vesz körül. És sok közülük, tudod, nem akarok megsérteni senkit, de érdekesebbek, mint az Egyesült Államok. És az oroszok nagyon ráhangolódtak sok mindenre, ami a gigantikus szomszédságukban zajlik, amely a fél bolygót, tudod, körülbelül 12 időzónát ér el. Szóval sokan nem igazán figyelnek az Egyesült Államokra. Amit az Egyesült Államokról, a sátorvárosokról látnak, és amit a fentanil-függőkről hallanak, és ezekről a felvételekről, az megborzongja őket. És ezt nagyjából meg is tudom érteni, mert most már jó pár éve Oroszországban élek. Nagyon kényelmes környezet itt. Biztonságos, virágzó, kényelmes. És utána nézni, mi folyik az Egyesült Államokban, nagyon megrázó. És mennék egy lépéssel tovább, és azt mondanám, hogy az Egyesült Államok túlságosan is a világ mentális egészségét veszélyeztetővé válik. Valami, amit nem kell túl sokat nézned, mert lehet, hogy nem tudod kihagyni.
Mike Adams: Ez egy igazán nagyszerű megfigyelés. És ebben egyetértek veled. Úgy értem, itt vagyok Texasban, tudod, állandóan fel vagyok fegyverkezve. Van egy biztonsági kutyám a stúdiómban, egy kiképzett katonai támadókutya, egyszerűen azért, mert milyen őrült a világ, még Texasban is. Nem tehetem meg, még biztonsági kutyás fegyveresként sem hogy lazitsak,, nagyon ébernek és tudatosnak kell lennem, mert őrült, erőszakos, őrült emberek bármikor előkerülhetnek, és megpróbálhatnak ellopni például. Nyilvánvalóan lelőnének, de nem akarok a hallásomban károsodni azzal, hogy elsütnekk egy lőfegyvert a járművemben. Szóval inkább szeretném, ha ez nem történne meg. De ez a valóság, amivé Amerika vált. Ez nagyon szomorú. És végül, Dimitri, mit gondolsz, mit fog látni az amerikai nép a következő két évben?
Dmitrij Orlov: Nem vagyok teljesen 100%-ig biztos benne, de nagyon erős az a sejtésem, hogy az Egyesült Államok szövetségi kormánya működésképtelenné válik, és minden állam a saját útjára tér..
Mike Adams: Szóval, talán felgyorsult elszakadás, vagy csak anarchia?
Dmitrij Orlov: Káosz.
Mike Adams: Káosz.
Dmitrij Orlov: Abban a pillanatban, amikor a szövetségi kormány elveszíti a pénzköltési képességét úgy, ahogy most teszi, megszűnt állammá válik, és az Egyesült Államok csak államokká válik.
Mike Adams: Igaz. Igen, valószínűleg ez jön. Szeretnél még valamit közölni, amikor ezt lezárjuk? És nagyon nagyra értékelem az idődet, és elnézést kérek, hogy ilyen hosszú kommentáros kérdéseket tettem fel. Nem fogom megismételni, ha visszajövünk, de szeretnél valamit hozzátenni a végére?
Dmitrij Orlov: Nos, csak szeretném megköszönni a munkát, amit végzel. Tudod, én nagyon szeretnék az lenni, hogy továbbra is segítőkész legyek, hogy a legjobb tudásom szerint tájékoztassam az embereket arról, hogy mi is történik valójában a világban, mert az amerikai média egyáltalán nem végzi el a dolgát. Tehát az olyan hangok, mint a tiéd, nagyon fontosak.
Mike Adams: Igen. Köszönöm, hogy ezt mondtad. És hadd mondjam ki a mély állam ügynökei számára, akik ezt a műsort nézik, nem akarom, hogy Amerika elpusztuljon. Meg akarom látni Amerikát megmentve. De tudatosítanunk kell. Őszintének kell lennünk a problémákkal kapcsolatban. És ezért Te, Dimitri, olyan hasznos vagy ebben a programban, hogy segítesz rámutatni egy új, harmadik fél szemszögéből oroszként, tisztábban láthatod azt, amit sok amerikai láthat, mert ez a szar normalizálódik az országban. A dolgok, amikkel nap mint nap dolgunk van, normalizálódnak, és ez nem normális. Nem normális, hogy pedofilok sétálnak az utcákon, gyerekeket rabolnak el és erőszakolnak meg . És nem normális, hogy autórablások szerte a városban, és évente 60 000 amerikai hal meg fentanil-túladagolásban. Ez nem normális, de normálissá vált. Meg kell állítanunk. Különben úgy értem, nos, ahogy mondod, Amerika valószínűleg az egyes államokba esik. Valószínűleg ez a cél. Szóval, köszönöm, Dimitri, az elemzést.
Dmitrij Orlov: Köszönöm.
Mike Adams: És mellesleg neked is nagy a sávszélességed, mert úgy értem, Oroszországból csatlakozol hozzánk. És mellesleg te vagy a harmadik vendég, akivel interjút készítettem Oroszországból, aki elmondta, milyen békés, milyen nyugalom van Oroszországban, és milyen megfizethető a föld ott. Ennek igaznak kell lennie.
Dmitrij Orlov: Az. Ez. Igen. Sok orosz csak egy kis megtakarítást költ, és hatalmas földterületet szerez. Ez egy népszerű dolog.
Mike Adams: Hú. Ez ma Amerikában elérhetetlen. Mindenesetre, Dimitri, öröm volt veled beszélni. Köszönjük elemzését. Békét kívánunk, és kérem, segítsen elterjedni oroszországi kapcsolatai között, hogy sokan közülünk Amerikában nem törekszünk háborúra, konfliktusra, gyűlöletre. Békére és kereskedelemre törekszünk Oroszországgal és a világ más országaival. Így szeretném látni, hogy ez megtörténjen. De majd meglátjuk. Nézzük meg, hová megy.
Dmitrij Orlov: Köszönöm.
Mike Adams: Rendben. Köszönöm szépen, Dimitri. Rendben, emberek. Dimitri Orlov volt ma a vendégünk. A könyvei pedig hihetetlenül éleslátóak. Javasolom, hogy nézze meg könyveit az Amazonról, a Barnes and Noble-ról és más könyvkereskedőkről. Nézze meg a blogját és egyéb interjúit az interneten. És nyugodtan oszd meg ezt az interjút. És megint, amiért itt vagyok, és ismét meg kell köszönnöm neki, hogy későig ébren maradt Oroszországban, hogy csatlakozzon hozzánk, mert segíthet rámutatni azokra a problémákra, amelyeket meg kell oldanunk itt Amerikában. Alkotmányos köztársaságot akarunk, amely még mindig él? Módosítanunk kell az irányt, mert most, ahol a dolgok nem csak Amerikával, hanem az összes nyugati országgal is haladnak, ez egy öngyilkos kultusz, amelyet olyan inkompetens mániákus őrültek irányítanak, mint például Németország vezetői, vezetői. Franciaország vezetői, az Egyesült Királyság vezetői annyira alkalmatlanok, hogy tudod, még a repülőgép-hordozóikat sem tudják működésre bírni. Egyébként az Egyesült Királyságban a légcsavarok nem forognak. Úgy értem, gyerünk. Ez egy bohócműsor. Ezt meg kell javítanunk. És ez azt jelenti, hogy hozzáértő embereket kell hatalmi és hatalmi pozíciókba helyezni, olyan embereket, akik képesek jó döntéseket hozni és tenni a dolgokat. Ezt támogatom. Szóval, Isten áldja Amerikát, de javítsuk Amerikát. Köszönöm, hogy megnézted a mai napot. Mike Adams vagyok, a Brighteon.com alapítója. Vigyázz magadra.