A G20-csúcson részt vevő európai és amerikai küldöttek elégedetlenek voltak Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök azon döntésével, hogy egy nappal korábban befejezte a tárgyalásokat, és végső nyilatkozatot adott ki az Ukrajnával kapcsolatos heves viták lezárására. Erről a Reuters hírügynökség számolt be helyi forrásokra hivatkozva.
Lula elnök azt elkerülendően döntött így, mert erősen sanszos volt, hogy a tüsténkedő európaiak miatt – akik egy Oroszországot elítélő közös nyilatkozatot akartak elérni, – zárónyilatkozat nélkül érhet véget a tanácskozás.
Csak hogy az így létrejött zárónyilatkozattól sikítófrászt kapott a Nyugat, mert a terveikkel szemben az nem Oroszországot, hanem – burkoltan ugyan de – Ukrajnát ítélte el!
A G20-csúcs zárónyilatkozatának kilencedik bekezdése leszögezi, hogy az ukrajnai katonai akció „emberi szenvedést és negatív következményeket okozott a globális élelmezés- és energiabiztonságra nézve”, és hogy a G20-országok „kezdeményezéseket tettek egy átfogó, igazságos és tartós „béke” támogatásra.
A nyilatkozat hetedik bekezdése konkrétan kimondja, hogy
Az ENSZ Alapokmánya szerint minden állam tartózkodik bármely állam területi integritása, szuverenitása vagy politikai függetlensége elleni erőszakkal való fenyegetéstől vagy erőszak alkalmazásától.
Mivel történelmi tény, hogy a Maidani Ukrajna
– háborút indított 2014 április 15.én, a donbaszban kikiáltott népköztársaságok ellen, amiket az ENSZ Alapokmány és a mellékletét képező Nemzetközi Szerződési Jog 1966. évi Emberi Jogi Deklarációja alapján, szuverén országoknak kell tekinteni az ENSZ tagság lététől vagy nem lététől függetlenül,
– mivel Zelenszkij – az ukrán náci állam elnöke, – 2021. március 24-i 117/2021 számú rendeletében határozott Oroszország megtámadásáról, és ehhez nagy létszámú haderőt vont össze a megszállt donbaszi köztársaságok területén, közel az orosz határhoz.
teljesen nyilvánvaló hogy többször is megsértette az ENSZ Alapokmányát
A dokumentum azt is kimondja:
„Megismételjük, hogy minden félnek tiszteletben kell tartania a nemzetközi jogokat, beleértve a nemzetközi humanitárius jogot és az emberi jogokat, és ezzel összefüggésben el kell ítélnie a civilek és az infrastruktúra elleni támadásokat.„
Mivel az is tény, hogy a Maidani Ukrajna 10 éve módszeresen bombáz lakóházakat, közösségi tereket és csak 2022-ig 14 ezer orosz civilt gyilkolt meg ezzel a terror bombázásos módszerrel, teljesen nyilvánvaló hogy semmilyen emberi és humanitárius jogokat nem tisztel, az előzőek szerinti tényekkel halmazatban tehát egy közönséges agresszor, ami hazug módon áldozatnak tünteti fel magát.
A tüsténkedő Nyugat meg ennek az agresszornak a mecénása, erkölcsi, és anyagi támogatója – ami egyszerűen botrányossá teszi a nyilatkozatot, mivel akaratlanul is leleplezi a Nyugati ordasságot.
Vagyis a G20 Zárónyilatkozatába Ukrajnát elítélő passzusok kerültek bele, amit az amerikai és európai küldöttek egyszerűen botrányosnak tartanak, mert ezeket a passzusokat nem lehet Oroszországra vetíteni. Ezért is írta alá Lavrov mosolyogva a nyilatkozatot.
Úgy tűnik, hogy ezzel a nyilatkozattal távolodni kezdtünk attól a korszaktól amiben az EU és USA diplomácia hazugságokat közvetíthetett a világnak a saját szája íze és érdekei szerint. Ha nem is mondják ki de az ukrajnai katonai konfliktus az ami: támadás Oroszország, az orosz nép és kultúra ellen.