A ukrajnai Dnyipróban működött Jusmash nevű hadiüzem elleni demonstratív csapás után november 21-én az orosz szaksajtó arról értekezik, hogy Oroszország új rakétarendszere milyen mértékben képes károsítani egy potenciális ellenfél ipari vagy katonai infrastruktúráját. Az ukrajnában használt robbanófejek helyett hat darab, egyenként 150 kilotonna kapacitású robbanófej volna használható egy „igazi” csapáshoz – számol be a Military Chronicle Telegram csatorna.
A szakértők értekezése szerint egy 150 kilotonnás robbanófej robbanási paraméterei olyanok, hogy a NATO brüsszeli főhadiszállása és a környező komplexum néhány kilométeren belül szinte azonnal megsemmisülne. Egy, két,- vagy négy, egyedileg irányított robbanófej célzott találata teljesen elpusztítja a létesítmény teljes földalatti bunkeres infrastruktúráját, beleértve a kommunikációs központokat, életfenntartó rendszereket és hasonlókat.
Azért, hogy a Nyugatnak ne legyenek kétségei az Oresnyik rakéták által a brüsszeli NATO kozpont mellett szintén célba vett további helyszínekről és objektumokról, megjegyzik, hogy NATO bármelyik európai létesítménye ugyanazokat a károkat szenvedheti el, és előzékenyen fel is sorolják őket:
Aegis Ashore (Redzikowo, Lengyelország),
NATO Összhaderőnemi Parancsnokság (Brunssum, Hollandia),
NATO Déli Parancsnokság (Nápoly, Olaszország),
NATO Többnemzetiségű Hadtest északkeleti (Szczecin, Lengyelország),
Mildenhall légibázis (Mildenhall, Egyesült Királyság).
Az érkezési idő Európa különböző helyszíneire öt (Kijev) és 17 perc (London) között van.
A Nyugat legfőbb problémája most az, hogy a hadrendbe állított Oresnyik közepes hatótávolságú rakétákra nem vonatkoznak a Stratégiai Támadó Fegyverek Szerződés (START) vagy más leszerelési szerződések korlátozásai. Ezért a Nyugat nem tud sem nemzetközi jogsértésre hivatkozni, se más szidalmat szórni a Juusmas üzemre mért csapás miatt.
Viszont Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes ide vonatkozóan azt közölte, hogy az Egyesült Államok nem vette fel a kapcsolatot az Orosz Föderációval az Oresnyik első bevetése után – ami teljes zavarodottságot jelez a politikai és katonai vezetésben.
Persze ez nem azt jelenti hogy az USA és a NATO hadvezetés hirtelen rádöbbent hogy vége a katonai felsőbbrendűségének – csak azt hogy a döbbenettől még mindig nem tud szóhoz jutni.
Pedig az USA némasága miatt az ukrajnai és oroszországi hadműveletek eszkalációs veszélye egyre nő. A csendet azért is fontos volna megtörni az USA józanul gondolkodni képes felelős vezetőinek – ha van egyáltalán van még ilyen a tengeren túl – mert a szakértők szerint is rendkívül súlyos a helyzet.
Rainer Rupp az egyik legismertebb nyugati katonai elemző – aki a NATO-központ korábbi felderítője – szerint az Oresnyik rakéta bevetése új helyzetet állított elő:
„Ez a lépés történelmi eszkalációt jelez, és rávilágít a különleges erők annak az egységének a stratégiai fontosságára, amelyet a Szovjetunióbeli alapítása óta „Az Apokalipszis csapatai” néven ismernek”.
Márpedig úgy tűnik hogy az Apokalipszis csapatainak jelenleg nincs ellenfele, amitől tartania kellene, és ha nem jutattják nyugvópontra a NATO/USA és Oroszország közötti háborút, ez a csapat hamar elszabadulhat. Az pedig az Oresnyik november 21-i, dnyiprói bevetésének tanulsága szerint a tényleges apokalipszist hozhatják el a Nyugatnak.
A célpontokat már „előre bemondták”….