Miközben a magyarországi ellenzék az Orbán kormányt az akkumulátor gyárak betelepülése miatt vegzálta, az Unió parlamentje tavaly elfogadta a lőszergyártás növeléséről szóló törvényt (Act in Support of Munition Production, ASAP – utalva az angol asap rövidítésre: „as soonas possible” – hogy washingtonban is értsék hogy dolgoznak az EU gyarmaton, mert nincs angol nyelvű tagállam az Unióban)
Hogy a gyártást az Unió felpörgesse, a brüsszeli adminisztráció márciusban 500 millió euró állami támogatást biztosított az Európai Unió védelmi vállalatainak. Köztük a német Rheinmetall- nak, ami máris egy 150 hektáron – értsd: másfél millió négyzetméteren, azaz 1,5 km2 -en – elterülő bombagyárat kezdett építeni Várpalota mellett.
Attól függetlenül, hogy az új, veszélyes ipari komplexum roppant közel van a NATURA 2000 védett területeihez – ha csak közel, és nem benne – sem a környezetvédők, sem a helyi civilek nem igen akcióztak a roppant életveszélyes német gyár betelepítése és felépítése ellen. Pedig a gyár működése nem pusztán a környezetre veszélyes, hanem az emberéleteket közvetlenül is súlyosan veszélyezteti – hiszen közismertek az iparág világszerte bekövetkezett és felettébb pusztító balesetei. Mivel csak az utóbbi idők balesetei is több száz embert öltek meg -a súlyos környezeti károkról nem is beszélve – a gyár építése megérne néhány tiltakozó petíciót, de néma a csend a beruházás körül. Van az a pénz?
Az építkezés hátterében persze nem csak a profitéhség áll, ahogy az is mese habbal, amit a Rheinmetall várpalotai bombagyár terjeszt, hogy a magyar hadsereg lőszer és robbanóanyag igényeit akarják ebből a gyárból kielégíteni. A magyar hadsereg ugyanis nem háborúzik senkivel, a gyár kapacitása pedig sokszorosan túl fogja haladni a magyar haderő raktározási, és időszakosan jelentkező felhasználási igényét (lőkiképzések)
A Rheinmetall valójában két fontos ok miatt települt Magyarországra hogy ott bombákat gyártson.
Az első ok a németországi környezetvédelmi és biztonsági törvények ereje, amik maximális betartása sok sok Euróba kerülne a vállalatnak. De Magyarországon némi pénz reményében az összes idevonatkozó nemzeti törvényt megszegik, vagy szükség esetén átírják ha német cég igényeiről van szó. De akár természetvédelmi területet is eladnak a német cégeknek a betelepüléshez – lásd Audi ügye – sőt a telekárak is elhanyagolhatók a német piaci árakhoz képest. Egy másfél négyzetkilométeres terület vételárában viszont már óriási megtakarítást jelent a magyarországi területszerzés, – különösen ha a magyar állam, és az EU is „bedob” jó néhány milliárdot a betelepülő cégtulajdonosok zsebébe.
A másik fontos ok az Európai Unió és Oroszország között az USA parancsára, az ukrán náci haderő támogatásán keresztül kirobbantott háborús helyzet, ami bármikor katonai eszkalációhoz vezethet.
Az EU évek óta hangzatos szózatokat intéz a világhoz a kijevi náci puccsisták és az orosz hadsereg között zajló katonai művelettel kapcsolatban, melynek keretében az ukrán nácikat állandóan maximális anyagi és katonai támogatásáról biztosítja. Az Unió tagállamai ennek keretében minden tartalék lőszerüket és fegyverüket átadták az utóbbi időben az ukrán náciknak, azonban azok nem bizonyultak elegendőnek. Az EU ezen felüli felajánlásai viszont sorban nem érkeztek meg a nácikhoz, azok üres szavak maradtak.
Az idei év elején végül az EU brüsszeli bizottsága kénytelen volt elismerni, hogy nem fogja tudni betartani azt az ígéretét, hogy 2024 márciusáig egymillió darab 155 mm-es gránátot szállít Ukrajnának. Josep Borrell, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője – miután több ország is kikosarazta a lőszervásárlási igényével az EU-t, – a februári kijevi útja során kénytelen volt beismerni és kijelenteni, hogy az EU képtelen több lőszert szállítani, mint amennyit a blokk maga tud előállítani:
„Nincs varázspálcám. az EU védelmi iparának képességei nagyon alacsonyak.”
(és a Rheinmetall azonnal meglátta a piaci rést a még le se gyártott termékeinek.)
Vagyis ennek az alacsony szintű védelmi iparnak a felturbózása a várpalotai beruházás célja, ami 2027-ben fordulhat termőre – vagyis ekkor indulhat majd meg a termelés a jelenlegi tervek szerint.
A gyártás 2027-es elinditásának persze vannak komoly akadályai. Az első az akut alkotórész hiány, különösen a TNT, az oktogén vagy a hexogén tekintetében. Ezen kívül Kína megszüntette a nyugat számára a lőgyapot exportját, ami nélkül a lőszergyártás nem működik. Az alapanyagot – a papírfát – Oroszország már az ukrajnával kirobbant ellenségeskedés előtt export tilalmi listára tette – ami miatt az európai gyártás is megszűnt. Ahogy az acél és a rézötvözetek szárnyaló árai is – esetenként fizikai hiányuk is – aggaszthatják a gyártás tervezőit
A másik a gázellátás bizonytalansága- ami ha orosz oldalról megszűnik, az elektromos energia termelést is nagymértékben befolyásolni fogja. Ez olyan mértékben hatna minden magyarországi termelő bázisra, hogy a nem létszükségleteket gyártó cégek akár le is lehúzhatják a rolót. Márpedig Kijev állítólag jövőre egy atomnyi orosz gázt sem enged át a Magyarországot is ellátó távvezetéken.
Remélhetően 2027-re az orosz- ukrán náci konfliktus is lezárul. Ellenkező esetben igen nagy bajba kerül az Orbán kormány, ami jelenleg nem engedi hogy a területén át szállítsanak fegyvert a náciknak. 2027-től viszont Magyarország a saját területéről fog fegyvert szállítani, mert a Rheinmetall jogilag magyar illetőségű gyárat alapított! Minden ukrajnába szállított bombán rajta lesz a kötelező jelölés: „Made in Hungary”.
A Rheinmetall Hungary Zrt termékei magyarként fognak a nácikhoz kerülni!! Ha addig Oroszország Magyarországot nem tekinti ellenségének, attól kezdve Hungária biztosan felkerül az ellenségek listájára, s azt is holtbiztosra vehetjük, hogy ismét kiemelt nukleáris célponttá is válik – különösen Várpalota, – ami nagyon rossz hír Magyarország lakóinak.
Szerencse a szerencsétlenségben hogy az Unió csak bomba és nem atombomba gyárat építtetett a Rheinmetallal Magyarországon, Akkor a világ összes atomhatalma célpontjává válnánk. De ami késik nem múlik – a magyar kormány láthatóan hajlékony.
Ezek a sötét gazemberek mégis elpusztítanak minket..